Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Rzymie nie są wydawane paragony fiskalne

0
Podziel się:

Mimo licznych wysiłków podejmowanych przez rząd Enrico Letty i poprzedni
gabinet Mario Montiego, we Włoszech nie udaje się pokonać masowego zjawiska oszustw podatkowych w handlu.

W Rzymie nie są wydawane paragony fiskalne
(Miflippo/Dreamstime)

Mimo licznych wysiłków podejmowanych przez rząd Enrico Letty i poprzednigabinet Mario Montiego, we Włoszech nie udaje się pokonać masowego zjawiska oszustw podatkowych w handlu.

Prawdziwą plagą pozostaje proceder niewydawania przez sprzedawców paragonów fiskalnych. Tak, jak sklepy mają obowiązek dawać taki paragon bez upominania się przez klientów, tak oni muszą w razie kontroli pokazać wzięty z kasy rachunek.

Takie kontrole przeprowadza Gwardia Finansowa, której funkcjonariusze proszą na przykład klientów wychodzących z baru, by okazali poprawnie wystawiony rachunek z kasy za wypitą kawę lub kupiony w sklepie towar.

Gwardia Finansowa poinformowała, że w zeszłym roku podczas 17 tysięcy kontroli w sklepach w Wiecznym Mieście stwierdzono, że paragonów fiskalnych nie wydaje się w 3 na 5 z nich.

Łącznie oszustwa podatkowe w rzymskim handlu przekroczyły w ub. roku 8,6 miliarda euro. Jak się zauważa, jest to bardzo znaczny wzrost liczby przypadków takich nieprawidłowości oraz sumy oszustw.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja wprowadziła zakaz importu mięsa z UE? Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego zaprzecza dzisiejszym doniesieniom.
Ich deficyt w handlu sięgnął 112 mld dolarów Nadwyżka importu nad eksportem za rok 2013 był w Japonii skoczyła o 65,3 procent.
Na tej umowie zyska nie tylko Unia Europejska Umowa o wolnym handlu między Unią Europejską a USA może być wielką szansą i obu stronom przynieść korzyści - ocenił prezes Amerykańsko-Polskiej Rady Biznesu Eric Stewart.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)