Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Sejmie odbyła sie dyskusja na temat zwalczania nieuczciwej konkurencji

0
Podziel się:

Zakaz sprzedaży towarów bez marży, zakaz sprzedaży premiowanej i tworzenie piramid finansowych - to niektóre rzadowe propozycje nowelizacji ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie tego projektu.

Nowelizacja ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji to element rządowego programu "Przede wszystkim przedsiębiorczość". Minister gospodarki Jacek Piechota podkreślił, że ustawa nie dotyczy posezonowych wyprzedaży towarów. "Chodzi tu o głównie o zwalczanie nieuczcowej konkurencji" - powiedział minister.
Projekt zakłada, że do pewnych towarów nie będzie można dołączać prezentów, jeśli nie będą to próbki lub towary o niższej wartości. Zwolennicy nowelizacji mówią, że wyrównuje ona szanse właścicieli małych i średnich sklepów w walce o klienta z supermarketami. Przeciwnicy projektu uważają, że na zakazach promocji stracą konsumenci, którzy nie będą mogli kupić na przykład tanich pomidorów w supermarkecie. Istnieje bowiem ryzyko, że właściciele sąsiadujących z supermarketem sklepów będa kierowali sprawy do sądu w myśl ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

przedsiębiorcy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)