Notowania

W sprawie obligacji liczymy na Chiny

Resort finansów jest zainteresowany chińskimi inwestycjami w polskie papiery skarbowe - oświadczył wiceminister finansów Dominik Radziwiłł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(bot.pl)

*Resort finansów jest zainteresowany chińskimi inwestycjami w polskie papiery skarbowe - oświadczył wiceminister finansów Dominik Radziwiłł. *

- _ Zdecydowanie interesuje nas zwiększenie chińskiego zaangażowania w polski dług _ - powiedział Radziwiłł podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

- _ Udział inwestorów azjatyckich, głównie chińskich, w emisje obligacji wzrósł w ciągu 1,5-2 lat z 2 proc. do 15 proc. Wynika to z narastania chińskich rezerw walutowych. Widać zdecydowany wzrost zainteresowania długiem kraju takiego jak nasz. Trend jest zdecydowany, inwestorzy znają profil ryzyka. Myślę, że to jest początek rosnącej historii _ - dodał.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t98363.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kusimy;chinczykow;naszymi;obligacjami,48,0,788784.html) Kusimy Chińczyków naszymi obligacjami Resort finansów rozmawia z przedstawicielami Bank of China oraz China Investment Corporation.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t138009.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/chinczycy;skorzy;do;inwestowania;w;polsce,164,0,817060.html) Chińczycy skorzy do inwestowania w Polsce? Polska jest atrakcyjna dla chińskich inwestorów ze względu na przynależność do UE i strefy Schengen oraz na wykwalifikowaną kadrę i relatywnie niskie koszty pracy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t20711.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mamy;86;6;mld;zl;dlugu;do;zaplacenia;w;2011,191,0,806079.html) Mamy 86,6 mld zł długu do zapłacenia w 2011 Według danych na koniec marca w 2011 roku do wykupu pozostaje dług o wartości 86,6 mld zł - poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie.
Tagi: chińskie inwestycje w polsce, obligacje, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz