Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walka o Paczkomaty. Poczta Polska przegrała z InPostem

67
Podziel się:

Poczta Polska przegrała długą batalię o znak słowno-towarowy Paczkomat. InPost się cieszy.

Walka o Paczkomaty. Poczta Polska przegrała z InPostem
(Artur Andrzej/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Poczta Polska zażądała unieważnienia znaku słowno-towarowego Paczkomat. Złożyła nawet w tej sprawie wniosek, ale Kolegium Orzekające przy Urzędzie Patentowym je odrzuciło.

"Poczta Polska żądała unieważnienia znaku Paczkomat® gdyż twierdziła, że ten znak nie nadaje się na rejestrację w Urzędzie Patentowym, bo słowo to nie miało zdolności odróżniających się - nie jest oryginalne - co jest wymagane przy rejestracji nowego znaku towarowego. Ponadto Poczta Polska podnosiła jako argument, że samo słowo Paczkomat® określa wyłącznie cechy tego urządzenia i jako takie nie nadaje się do rejestracji. Urząd odrzucił taką argumentację i uznał, że słowo Paczkomat® jest zarówno oryginalne jak i unikalne, tym samym podtrzymał rejestrację tego znaku na rzecz jego dotychczasowych właścicieli" - czytamy w oświadczeniu InPost.

InPost podzielił się dobrą dla siebie nowiną z użytkownikami na Facebooku. Przedstawiciele firmy nie ukrywają swojej radości.

- To bardzo dobra wiadomość, nikt bez naszej zgody nie będzie mógł teraz używać słowa Paczkomat®. To dowód, że Polska jest państwem prawa, które chroni dorobek intelektualny swoich obywateli i firm. Jestem jednak daleki od tryumfalizmu. Uważam, że polskie firmy powinny kooperować przynajmniej na krajowym podwórku tak jak się to dzieje w przypadku firm z innych państw chociażby Niemiec, Francji i Włoch, gdyż presja konkurencyjna dużych międzynarodowych koncernów jest olbrzymia - powiedział Rafał Brzoska, założyciel i prezes zarządu Grupy Integer.pl, do której należy InPost S.A.

Brzoska dodał, że przy różnych okazjach podkreśla, iż konkurencja między podmiotami powinna toczyć się nie w sądzie ale na rynku w postaci jakości usług oraz oferowanych za nie cen. - Jednak tam gdzie można firmy powinny współpracować wykorzystując możliwe efekty synergii - podkreślił Rafał Brzoska.

Z Paczkomatów InPost korzystają już m.in. klienci z Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Francji, Rosji i Australii. W Polsce Paczkomaty funkcjonują od 2009 roku i cieszą się dużą popularnością.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(67)
WYRÓŻNIONE
Mark
8 lat temu
Poczta Polska zamiast mieć swoje Paczkomaty pod każdą pocztą to woli kierownictwu wypłacać 9milionów złotych wynagrodzeń za nic nie robienie. A listonoszom narzucać ciągle nowe normy do spełnienia. Sprzedaż znaczków, ubezpieczeń, doładowań, zakładanie kont w banku pocztowym, gazet, gadżetów z Euro 2016 itd. Barany jedne, zamiast dbać o rozwój stoją w miejscu i dreptaniną i czekają na to by zwykły pracownik na nich zap....
eee
8 lat temu
inpost to tylko paczkomaty reszta to syf
klient
8 lat temu
za niedługo na poczcie będzie można kupić mięso a nawet zmielą na życzenie klienta.Ziemniaki pewnie też będą.Ta zapyziała instytucja zajmuje się wszystkim tylko nie tym do czego została powołana.U mnie listonosz nawet nie trudzi się aby dostarczyć polecony do domu ,tylko wrzuca zawiadomienie do skrzynki i po kłopocie.Droga Poczto,jeszcze więcej kościółkowych pierdół w ofercie i taniej chińszczyzny a zostaniecie wspomnieniem.
NAJNOWSZE KOMENTARZE (67)
klix
8 lat temu
paczkomat jako urządzenie i idea to pomysł DPWN , więc nie ściemniać proszę , tylko nadal płacić DPWN regularnie :)
Majki
8 lat temu
Dla mnie PACZKOMATY powinny dostać Nobla ;-). Mega mega wygodnie. O której chce godzinie, wracając z pracy, po drodze - tak jak mi pasuje odbieram sobie przesyłkę. Bardzo sobie cenię takie rozwiązanie!!!!
Kasandra
8 lat temu
W In Post na dłuższą metę nie można zainwestować ani złotówki. Świat zmierza do dostawy przesyłek w ciągu b. krótkiego czasu od zakupu do domu (Amazon-deony). Nigdy nie zdecydowałbym się na oszczędzenie 2 zł na dostawie kosztem spalonej benzyny i straty czasu. Pomysłjest absurdalny dla krajów zamożnych.
Berni
8 lat temu
Nazwa jest pewnie autorska, ale technologia już ponoć nie. Według mojej wiedzy korzystają z licencji, którą pozyskali za konkretne pieniądze.
Nest
8 lat temu
To jest BARDZO nie w porządku! Poczta Polska już miała gotowy wniosek o zarejestrowanie znaku towarowego "Paczkomat", a tu taka niespodziewajka :-))) Ciekawe, jak Poczta zakwestionowałaby zastrzeżenie nazwy "Bankomat" - też nieoryginalne, bez cech produktowych? A przecież Bankomat BYŁ nazwą zastrzeżoną (Szwecja), chociaż tak dawno, że ochrona już wygasła, i teraz zamiast Bankomatu mamy bankomaty ;-)
...
Następna strona