Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Warren Buffett wchodzi z hamburgerami do Europy przez Warszawę

0
Podziel się:

Należąca do Warrena Buffetta sieć Dairy Queen otworzyła pierwszą w Polsce i pierwszą w Europie, restaurację DQ Grill & Chill. Lokal został otwarty w jednym z centrów handlowych w Warszawie. Firma ma ambitne plany, bo w ciągu pięciu lat ma powstać w Polsce 26 placówek - informuje operator polskiej sieci.

Warren Buffett wchodzi z hamburgerami do Europy przez Warszawę

Należąca do Warrena Buffetta sieć Dairy Queen otworzyła pierwszą w Polsce i pierwszą w Europie, restaurację DQ Grill & Chill. Lokal został otwarty w jednym z centrów handlowych w Warszawie. Firma ma ambitne plany, bo w ciągu pięciu lat ma powstać w Polsce 26 placówek.

Dairy Queen ma już w Polsce wprawdzie dwa lokale, oba jednak to kawiarnie i oferują wyłącznie lody, desery i torty lodowe. Najnowsza restauracja oferuje zarówno dania na ciepło, jak i pełną ofertę lodów.

- Cieszymy się, że mieszkańcy Warszawy wreszcie będą mogli cieszyć się smakiem naszych Grill Burgerów. Jesteśmy pewni, że przypadną one do gustu konsumentom, szczególne, że możemy pochwalić się największymi hamburgerami na rynku w swojej kategorii - mówi Andrzej Uryga, prezes firmy Sparrow4, operatora sieci w Polsce.

Restauracja oferuje na przykład ćwierć- i półfuntowe wołowe burgery, kanapki na ciepło z kurczakiem zawierające całe filety z kurczaka (grillowane lub panierowane) a krążki cebulowe czy frytki wykonane są z całych, nie zmielonych kawałków warzyw.

Pierwszy lokal Dairy Queen z amerykańskimi lodami otwarto w 1940 roku w stanie Illinois, USA. W latach 70. XX w. rozpoczęto ekspansję na rynki Azji i Bliskiego i Środkowego Wschodu, cały czas rozwijając się w segmencie lodów i deserów lodowych. W kolejnych latach oferta firmy rozszerzyła się o potrawy podawane na ciepło.

Pierwszą restaurację pod marką DQ Grill & Chill otwarto w roku 2001. Obecnie Dairy Queen należy do holdingu Berkshire Hathaway, którego głównym udziałowcem jest Warren Buffet. Dziś to jedna z największych na świecie sieci franczyzowych w swoim segmencie i jedna z 20 największych sieci restauracji w USA. Dairy Queen posiada ponad 6 tys. restauracji w USA i Kanadzie oraz prawie 1,3 tys. w innych krajach.

Warren Buffett to legendarny inwestor giełdowy i filantrop. Według firmy analitycznej Wealth-X, gromadzącej dane na temat najbogatszych ludzi świata, 85-letni Warren Buffett dysponuje majątkiem 62,4 mld USD. W Stanach Zjednoczonych wyprzedza go tylko współzałożyciel Microsoftu Bill Gates, którego majątek szacuje się na 76 mld USD.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)