Notowania

Atrium przejmuje legendarne domy handlowe. Za Warsa, Sawę i Juniora spółka zapłaciła 301,5 mln euro

Atrium sfinalizowało za ponad 300 mln euro zakup warszawskiego centrum handlowego Wars Sawa Junior. Historia tego słynnego pasażu sięga jeszcze lat 60. XX wieku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kosc/AGENCJA WSCHOD/REPORTER)
Legendarne domy towarowe trafiły do spółki Atrium

Atrium European Real Estate Limited już pod koniec sierpnia ogłosiło, że przejmie centrum handlowe złożone z trzech budynków w centrum stolicy. Teraz spółka poinformowała, że sfinalizowała całą transakcję. Zakup kosztował ją 301,5 mln euro.

- Kompleks Wars Sawa Junior to jeden z najbardziej popularnych kompleksów handlowych w Polsce, o ugruntowanej pozycji oraz rocznej odwiedzalności obiektu i bezpośredniego otoczenia na poziomie ponad 60 mln osób. Stanowi on fantastyczne uzupełnienie naszego portfela, obejmującego trzy inne nieruchomości w stolicy Polski - mówi prezes Grupy Atrium Liad Barzilai.

Atrium posiada w Polsce 21 centrów handlowych. Na koniec pierwszego półrocza firma w Polsce uzyskała przychód z najmu brutto w wysokości 49,6 mln euro. Po tej transakcji, prawie 85 proc. aktywów firmy jest skoncentrowanych w Polsce oraz w Czechach.

Polskie firmy podbijają świat usługami i sklepami internetowymi. Zobacz wideo:

- Transakcja wpisuje się w naszą strategię podnoszenia jakości aktywów, wzmacniając nasz portfel ukierunkowany na najsilniejsze środkowoeuropejskie gospodarki - Polskę i Czechy - oraz na duże centra handlowe o dominującej pozycji w swoich obszarach oddziaływania, zlokalizowane w prężnie rozwijających się miastach - dodał Liad Barzilai.

Historia trzech domów towarowych sięga jeszcze lat 60. XX wieku. Budynki powstały w ramach kompleksu "Ściana Wschodnia" w latach 1962-1969. Projekt jest uznawany za jeden z najważniejszych przykładów polskiej architektury modernistycznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: centra handlowe, nieruchomości, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-10-2018

erta potem PIS będzie je odkupywał od tych żydów

24-10-2018

MMSprzedawczyki!!!

24-10-2018

adamNa pana Trzaskowskiego nie można liczyć, ale mam nadzieję, że znajdzie się prezydent Warszawy, który skomunalizuje teren pod Domami Centrum i wyrzuci … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)