Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Atrium przejmuje legendarne domy handlowe. Za Warsa, Sawę i Juniora spółka zapłaciła 301,5 mln euro

7
Podziel się

Atrium sfinalizowało za ponad 300 mln euro zakup warszawskiego centrum handlowego Wars Sawa Junior. Historia tego słynnego pasażu sięga jeszcze lat 60. XX wieku.

Legendarne domy towarowe trafiły do spółki Atrium
Legendarne domy towarowe trafiły do spółki Atrium (Kosc/AGENCJA WSCHOD/REPORTER)
bDIpJNTp

Atrium European Real Estate Limited już pod koniec sierpnia ogłosiło, że przejmie centrum handlowe złożone z trzech budynków w centrum stolicy. Teraz spółka poinformowała, że sfinalizowała całą transakcję. Zakup kosztował ją 301,5 mln euro.

- Kompleks Wars Sawa Junior to jeden z najbardziej popularnych kompleksów handlowych w Polsce, o ugruntowanej pozycji oraz rocznej odwiedzalności obiektu i bezpośredniego otoczenia na poziomie ponad 60 mln osób. Stanowi on fantastyczne uzupełnienie naszego portfela, obejmującego trzy inne nieruchomości w stolicy Polski - mówi prezes Grupy Atrium Liad Barzilai.

bDIpJNTr

Atrium posiada w Polsce 21 centrów handlowych. Na koniec pierwszego półrocza firma w Polsce uzyskała przychód z najmu brutto w wysokości 49,6 mln euro. Po tej transakcji, prawie 85 proc. aktywów firmy jest skoncentrowanych w Polsce oraz w Czechach.

Zobacz także: Polskie firmy podbijają świat usługami i sklepami internetowymi. Zobacz wideo:

- Transakcja wpisuje się w naszą strategię podnoszenia jakości aktywów, wzmacniając nasz portfel ukierunkowany na najsilniejsze środkowoeuropejskie gospodarki - Polskę i Czechy - oraz na duże centra handlowe o dominującej pozycji w swoich obszarach oddziaływania, zlokalizowane w prężnie rozwijających się miastach - dodał Liad Barzilai.

bDIpJNTx

Historia trzech domów towarowych sięga jeszcze lat 60. XX wieku. Budynki powstały w ramach kompleksu "Ściana Wschodnia" w latach 1962-1969. Projekt jest uznawany za jeden z najważniejszych przykładów polskiej architektury modernistycznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDIpJNTS
nieruchomości
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(7)
ert
2 lata temu
a potem PIS będzie je odkupywał od tych żydów
MM
2 lata temu
Sprzedawczyki!!!
Haman
2 lata temu
Dla dociekliwych, poszukajcie w necie kim jest LIAD BARZILAI, szef Atrium
bDIpJNTT
MM
2 lata temu
Firm państwowych nie wolno nam sprzedawane. A na pewno nie obcokrajowcom. I na pewno nie wolno wystawiać na sprzedawać!!!
54658
2 lata temu
Jak tak dalej pójdzie to żydy wszystko wykupią ,bo taka inwestycja to jak maszynka do pieniędzy a rząd to im tylko pomaga