Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
22.06.2017 10:41

Pół miliarda na przebudowę dworca Warszawa Zachodnia. Sam projekt kosztuje 14 mln zł

PKP Polskie Linie Kolejowe planują przebudowę dworca Warszawa Zachodnia. Wybrały na razie firmę, która wykona projekt modernizacji. Spółka zależna giełdowej Trakcji zrobi to za 14 mln zł. Roboty zaczną się za około dwa lata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paweł Supernak / PAP)

PKP Polskie Linie Kolejowe planują przebudowę dworca Warszawa Zachodnia. Wybrały na razie firmę, która wykona projekt modernizacji. Spółka zależna giełdowej Trakcji zrobi to za 14 mln zł. Roboty zaczną się za około dwa lata.

PKP Polskie Linie Kolejowe zawarły z Torprojektem, spółką zależną giełdowej Trakcji, umowę na projekt modernizacji stacji Warszawa Zachodnia. Wykonanie dokumentacji za ok. 14 mln zł ma pozwolić na ogłoszenie przetargu na roboty budowlane na przełomie 2018/2019 r., poinformował Ireneusz Merchel, prezes PLK.

- Do końca tego roku będzie przygotowana koncepcja programowo-przestrzenna, a projekty budowlane wykonawcze do trzeciego kwartału 2018 r. Ogłoszenie przetargu na prace budowlane jest planowane na przełom 2018/2019 - powiedział Merchel podczas konferencji prasowej.

Dodał, że wartość prac budowlanych jest szacowana na 500 mln zł. Budowa ma trwać do końca 2021 r.

Projekt, który zostanie przygotowany przez Torprojekt uwzględni integrację komunikacji miejskiej i kolejowej, w zakresie przewozów aglomeracyjnych, regionalnych i dalekobieżnych. Linia średnicowa będzie przystosowana do zwiększonej liczby pociągów. Stworzone zostaną nowe możliwości połączeń na linii Piaseczno-Legionowo.

Na samej stacji przebudowane zostaną istniejące perony oraz dobudowany jeden dodatkowy. Pasażerowie będą też korzystać z nowej hali peronowej i nowego przejścia podziemnego.

Zobacz również: Superszybka kolej w Polsce?

- W mojej ocenie, inwestycje kolejowe przyspieszyły. Zakontraktowaliśmy w tym roku prace za ok. 10 mld zł. Realizujemy Krajowy Program Kolejowy o wartości 66,5 mld zł z pełną konsekwencją i determinacją - skomentował Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury i budownictwa.

Akcje Trakcji zareagowały na wiadomość o zleceniu wykonania projektu 1-procentowym wzrostem kursu. Od lutego znajdowały się w trendzie spadkowym.

Notowania akcji Trakcji w ostatnim tygodniu

Tagi: budownictwo, transport, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-06-2017

ddU nas wszystko idzie w miliardach, szkoda tylko że wyników nie ma.

24-06-2017

GośćOsiem lat rządów PO i nic. Nawet na Euro 2012 nic nie zrobili. Ale po co o tym pamiętać lepiej na obecny rząd ponarzekać. Bo przecież ilu uchodźców za … Czytaj całość

22-06-2017

Strach kogoś tam odbierać...Dworzec Warszawa Zachodnia to jeden wielki wstyd...

Rozwiń komentarze (4)