Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
unia europejska
12.12.2005 15:27

Warszawa otrzyma prawie 250 mln euro z UE

Komisarz UE ds. polityki regionalnej Danuta Huebner podpisała decyzje Komisji Europejskiej o udzieleniu wsparcia finansowego w wysokości 248 mln euro na budowę oczyszczalni ścieków dla Warszawy. Jest to pierwszy z 23 projektów w ramach Funduszu Spójności, na jakie liczy w tym roku Polska. / ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

*Komisarz UE ds. polityki regionalnej Danuta Huebner podpisała decyzje Komisji Europejskiej o udzieleniu wsparcia finansowego w wysokości 248 mln euro na budowę oczyszczalni ścieków dla Warszawy. Jest to pierwszy z 23 projektów w ramach Funduszu Spójności, na jakie liczy w tym roku Polska. *

Całkowita wartość projektu „zaopatrzenia w wodę i oczyszczania ścieków w Warszawie”, realizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, to 405 mln euro.

„Projekt ten poprawi jakość wody pitnej, jednocześnie obniżając koszty powierzchniowego oczyszczania wody oraz pozytywnie wpłynie na sektor rybacki na Bałtyku” – podano w komunikacie.

„Projekt pozwoli na oczyszczanie ścieków z centralnej oraz z położonej północnej części miasta na lewym brzegu, co oznacza, że ścieki wypływające z oczyszczalni Czajka będą spełniały wysokie standardy jakości oraz standardy i normy określone w dyrektywach UE” – czytamy dalej.

Tagi: unia europejska, pieniądze, euro, dotacje, gospodarka, warszawa, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz