Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w korei
06.04.2013 11:03

Według Rosji Korea Północna blefuje

Rosyjscy eksperci twierdzą, że władze Pjongjangu nie dysponują bronią jądrową. Moskwa oficjalnie potępia działania północnokoreańskiego reżimu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Rosyjscy eksperci twierdzą, że władze Pjongjangu nie dysponują bronią jądrową. Moskwa oficjalnie potępia działania północnokoreańskiego reżimu, ale odpowiedzialnością za wzrost napięcia w rejonie półwyspu Koreańskiego obarcza również USA. Według rozgłośni Głos Rosji - groźby Pjongjangu to blef.

Generał Jewgienij Bużyński były szef zarządu układów międzynarodowych rosyjskiego ministerstwa obrony twierdzi, że Koreański reżim nie dysponuje ani głowicami jądrowymi, ani rakietami do ich przenoszenia. W jego opinii to blef, który skwapliwie podtrzymują USA aby pod pretekstem bezpieczeństwa rozbudowywać swój system tarczy antyrakietowej w rejonie Pacyfiku.

Podobnie uważa prezydent akademii problemów geopolitycznych, emerytowany generał Leonid Iwaszow. Według niego - Korea Północna jedynie napina muskuły w odpowiedzi na amerykańskie manewry prowadzone w pobliżu półwyspu koreańskiego. Rosja bezpośrednio graniczy z Koreą Północną.

Co prawda granica liczy tylko 16 kilometrów, ale jak podkreślają rosyjscy politycy - nikt nie chce aby w pobliżu jego terytorium doszło do skażenia radioaktywnego. Rosyjskie systemy radarowe monitorują niebo nad obiema Koreami. Jednocześnie prowadzony jest monitoring promieniowania radioaktywnego na tym obszarze.

Czytaj więcej w Money.pl
Kim Dzong Un nakłania do ewakuacji Phenian twierdzi, że nie będzie w stanie nikomu zapewnić bezpieczeństwa w przypadku konfliktu na Półwyspie Koreańskim.
USA wysyłają nieszczycieli do Korei Na wody u wybrzeży Półwyspu popłynęły niszczyciele Fitzgerald i McCain. To amerykańska odpowiedź na wojowniczą retorykę reżimu północnokoreańskiego.
Konflikt w Korei może się zaostrzyć - _ Sytuacja na Półwyspie Koreańskim może wymknąć się spod kontroli _ - uważa ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Tagi: wojna w korei, Korea Północna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz