Notowania

szmit
29-09-2017 (10:06)

Jerzy Szmit podał się do dymisji. Szydło ją przyjęła

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Szczepanski/REPORTER)
Jerzy Szmit podał się do dymisji

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podał się do dymisji. Jako powód podał względy osobiste. Dymisja została przyjęta przez premier Beatę Szydło.

Jerzy Szmit zajmował stanowisko wiceministra infrastruktury od listopada 2015 roku, gdzie zajmował się kwestiami transportu drogowego. Był odpowiedzialny za kontakty z Federacją Rosyjską i koordynował m.in. rozmowy dotyczące zezwoleń na przewóz towarów dla polskich firm transportowych. Polityk na dzień przed swoją dymisją uzasadniał w mediach konieczność ograniczenia działania Ubera w Polsce. Jak ustalił money.pl, zapisy przygotowanego projektu były technicznie niemożliwe do wdrożenia.

W swojej karierze politycznej działał w kilku partiach – Porozumieniu Centrum, Kongresie Liberalno-Demokratycznym, Unii Polityki Realne, Unii Wolności, Akcji Wyborczej Solidarność, Przymierzu Prawicy, by ostatecznie związać się z Prawem i Sprawiedliwością. Z list tej partii został posłem w 2011 roku. Cztery lata później nie kandydował w wyborach parlamentarnych. Krótko przed kampanią wyborczą media szeroko informowały, ze po raz drugi stracił prawo jazdy w związku z przekroczeniem dopuszczalnego limitu punktów karnych.

Związany z Olsztynem Szmit w przeszłości zasiadał również w fotelu prezesa klubu sportowego Stomil Olsztyn. W sierpniu 2015 roku media obiegła informacja o jego "niemoralnym postępowaniem, które nie licuje z powagą sprawowanego mandatu. Donosy w sprawie życia prywatnego ówczesnego posła miały trafiać do prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Tagi: szmit, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-09-2017

JaJak za komuny stan zdrowia lub osobiste

29-09-2017

St-jack71Jestem mieszkańcem Olsztyna i PRZEPRASZAM WSZYSTKICH ZA TEGO WSTRĘTNEGO PISOWCA POPIERAJĄCEGO ŁAMANIE KONSTYTUCJI. Uważam że ta dymisja nie rozwiąże … Czytaj całość

29-09-2017

dsfsdfgA przepraszam. Ile KWOTA WOLNA OD PODATKU WYNOSI dla osłów? I dlaczego dalej nie chcą być tacy jak inni?

Rozwiń komentarze (162)