Grzegorz Krzyżewski/REPORTER

wp.pl, 22 października 2018

Wielka rekrutacja do Poczty Polskiej. Ile można zarobić?

Tweetnij Komentuj

Poczta Polska przygotowuje się do rekordu na święta, ruszyła sezonowa rekrutacja na kierowców i pracowników sortowni - informuje spółka. Poczta spodziewa się mnóstwa paczek przed Świętami Bożego Narodzenia. Pracownikom zapłaci od 15 do nawet 30 zł brutto za godzinę.

Poczta Polska przygotowuje się do rekordu na święta, ruszyła sezonowa rekrutacja na kierowców i pracowników sortowni – informuje spółka. Poczta spodziewa się mnóstwa paczek przed Świętami Bożego Narodzenia. Pracownikom zapłaci od 15 do nawet 30 zł brutto za godzinę.

Trwa sezonowa rekrutacja do Poczty Polskie w związku ze spodziewanymi, rekordowymi Świętami Bożego Narodzenia. Jak informują przedstawiciele spółki, do obsługi coraz większej liczby przesyłek potrzebni są dodatkowi pracownicy. Poszukiwani są kierowcy z kategorią B i C oraz osoby zainteresowane pracą w pocztowych sortowniach.

Czytaj także: Poczta Polska podwyższa pensje. Rządowy kontrakt właśnie jest przejadany

W ubiegłym roku Poczta Polska obsłużyła ok. 120 mln przesyłek eCommerce. W tym roku rekord ten zostanie prawdopodobnie pobity. Według danych z pierwszych ośmiu miesięcy tego roku, wzrost nadanych paczek wyniósł kilkanaście procent. Odpowiedzią Poczty na trend rynkowy jest budowa nowej architektury logistycznej. Nowe hale do opracowywania przesyłek uzupełnią pocztową sieć, a pracę usprawni nowa, maszyna paczkowa w sortowni w Zabrzu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Poczta zwiększa zatrudnienie w grupie pracowników sortowni oraz kierowców z prawem jazdy kategorii B, C oraz C+E na sezon przedświąteczny. Ma to zapewnić sprawną obsługę przesyłek z prezentami. Osobom, które preferują elastyczne formy zatrudnienia, Poczta może zaoferować pracę przy konkretnych zadaniach, które realizowane są w ramach umowy zlecenia.

Stawki są zróżnicowane w zależności od wykonywanych czynności oraz od miejscowości. Kierowcy kat. B mogą zarobić od 15 do 25 zł brutto za godzinę, a stawki dla kierowców kat. C oraz C+E wynoszą nawet 30 zł brutto za godzinę. Pracownicy sortowni mogą liczyć na stawki godzinowe od 15 do 25 zł brutto.

- Zaletą naszej przedświątecznej oferty jest elastyczny czas pracy, który można wynegocjować na etapie rekrutacji lub później z bezpośrednim przełożonym. W ten sposób można zarobić dodatkowe pieniądze na święta i połączyć pracę z innymi obowiązkami – mówi Agnieszka Grzegorczyk, dyrektor zarządzająca Pionem Kapitału Ludzkiego Poczty Polskiej.

W okresie przed i w trakcie wakacji Poczta prowadziła sezonową rekrutację, oferując kandydatom przede wszystkim stanowiska listonoszy i pracowników obsługi klienta. W ciągu 3 miesięcy zatrudniono blisko 4 tys. osób, co pozwoliło zastąpić pocztowców przebywających na urlopach.

Czytaj także: Listonosze już nie na rowerze. Pora na skutery i meleksy

Poczta Polska zatrudnia ponad 80 tys. pracowników.

- Jesteśmy otwarci na zatrudnienie osób, które chcą się przekwalifikować, osób z niepełnosprawnościami oraz w wieku powyżej 50 lat, a także po dłuższej przerwie w pracy. Rekrutacja jest prosta i krótka, nie wymaga napisania CV. Warto spróbować i zostać pocztowcem na dłużej – zachęca Agnieszka Grzegorczyk.

Szczegółowe oferty pracy znajdują się na stronie internetowej Poczty Polskiej w zakładce Kariera.
Osoby, które są zainteresowane współpracą w okresie przedświątecznym mogą aplikować za pośrednictwem formularza, który dostępny jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * * dziejesie.wp.pl

Zobacz też: * * Będą zmiany w zakazie handlu. Jasne stanowisko ministerstwa

Pokaż...

Źródło: Grzegorz Krzyżewski/REPORTER

Tagi: praca poczta polska wiadomości gospodarka porady gospodarka polska msp zarzadzanie

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

< Przejdź na wp.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .