Notowania

Wirus w polskim wojsku. Wybrano lekki pojazd od polskiego producenta

Wirus - tak nazywa się lekki pojazd dalekiego rozpoznania, który dla wojsk specjalnych i rozpoznania wybrało MON. Jest to oferta firm Concept z Bielska-Białej i Polski Holding Obronny. Zaprezentowany ma zostać na wrześniowych targach zbrojeniowych w Kielcach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe Concept)

Postępowanie na dostawę 118 pojazdów dalekiego rozpoznania (w ramach programu Żmija - PAP) Inspektorat Uzbrojenia MON uruchomił w marcu 2015 r. Pod koniec lipca br. poinformował o wyborze najkorzystniejszej oferty, wartej ok. 90,7 mln zł. Była to zarazem jedyna oferta w tym postępowaniu.

- Oferta została wybrana, czekamy na podpisanie umowy- powiedział prezes spółki Concept Tomasz Kłeczek. Zaznaczył, że pierwszą wersję firma zaprezentowała na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach w 2012 r.; obecna - dostosowana do szczegółowych wymagań zamawiającego, m.in. pod względem liczby miejsc i stanowiska dla strzelca, to czwarty wariant Wirusa.

* Jest porozumienie w sprawie rakiet Patriot *

Zwrócił uwagę, że samochód jest lekki, wąski i krótki, co ułatwia jazdę i zawracanie w lesie, zarazem ma mocny wysokoprężny silnik, o pojemności ok. 2,5 l, dużą ładowność i duży zasięg. W pojeździe wykorzystano dostępne na rynku podzespoły, natomiast rama i konstrukcja kratownicowa powstały w kraju. Kabina jest otwarta, ale producent przewiduje możliwość jej zamknięcia; podłoga została wykonana z włókien szklanych, co zmniejsza masę pojazdu.

Firma z Bielska-Białej na razie nie pokazuje nowego Wirusa - na zdjęciu prezentujemy jego pierwowzór. Planuje jego prezentację na tegoroczny MSPO w Kielcach, które odbędą się na początku września.

Tagi: wirus, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-08-2017

janJak jest dobry produkowany u nas ,to tylko przyklasnąć

05-08-2017

maciorZ włókna szklanego ?!!! Czy to jakaś zabaweczka dla harcerzy za 800 000 zł

05-08-2017

NowoscIdealne to tłumienia opozycji?

Rozwiń komentarze (223)