Notowania

wiadomości
09.05.2016 18:18

Właściciel marek Jimmy Choo i Coty przejmuje amerykańskiego producenta pączków

Umowa zostanie sfinalizowana we wrześniu. Amerykański producent pączków z prawie 80-letnią tradycją ma ponad 1.100 sklepów w 26 krajach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WestportWiki/Wikimedia CC-SA 3.0)

Krispy Kreme - słynny amerykański koncern produkujący pączki - zgodził się na przejęcie przez niemiecką firmą inwestycyjną JAB Holding za 1,35 mld dolarów - informuje BBC. Akcje Krispy Kreme wystrzeliły w górę o ponad 24 proc.

Umowa zostanie sfinalizowana we wrześniu. Amerykański producent pączków z prawie 80-letnią tradycją ma ponad 1.100 sklepów w 26 krajach.

JAB Holding jest właścicielem wielu marek, wśród których znajduje się kawa Kenco, luksusowe buty Jimmy Choo i kosmetyki Coty.

- Jesteśmy podekscytowani faktem, że taka kultowa marka jak Krispy Kreme dołączy do naszego portfolio - powiedział Peter Harf, partner w JAB Holding.

- Przez prawie 80 lat nasza kultowa marka wpływała na życie ludzi dostarczając im radość, jaką jest Krispy Kreme. Ta transakcja stawia nas w najlepszej możliwej pozycji, aby w dalszym ciągu przynosić radość coraz większej grupie osób na całym świecie - Jim Morgan, prezes Krispy Kreme.

Zobacz także: Pomysł na biznes - ręcznie wytwarzane słodycze

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz