Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy: Uratowano ponad 2500 nielegalnych imigrantów

0
Podziel się:

Ludzie byli stłoczeni na zagrożonych zatonięciem łodziach i stateczkach.

Włochy: Uratowano ponad 2500 nielegalnych imigrantów
(PAP/EPA/MARINA MILITARE)

Jednostki włoskiej marynarki wojennej uczestniczące w operacji patrolowania Morza Śródziemnego oraz statki handlowe przez wiele godzin wczoraj i dziś zabierały na swoje pokłady po kilkuset uciekinierów, którzy byli stłoczeni na zagrożonych zatonięciem łodziach i stateczkach. Wszyscy płynęli w kierunku Sycylii i Lampedusy.

Do akcji niesienia pomocy włączyły się też statki handlowe pływające pod różnymi banderami, w tym Hongkongu i Mołdawii. Uratowano ponad 2500 nielegalnych imigrantów, którzy przypłynęli łącznie na 17 łodziach.

Dobre warunki pogodowe sprzyjają masowemu napływowi imigrantów z północnej Afryki. Władze Włoch podnoszą alarm, apelując do krajów Unii Europejskiej o wspólne rozwiązanie tego problemu.

Rząd w Rzymie zapowiada, że sprawa imigracji będzie jedną z najważniejszych spraw rozpoczynającej się 1 lipca włoskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Od początku roku na włoskie wybrzeża przypłynęło już ponad 40 tysięcy imigrantów z wielu krajów afrykańskich, a także z Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)