Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Włoska gospodarka się kurczy, ale nie jest źle

0
Podziel się:

Według ekonomistów najdłuższa, powojenna recesja w historii Włoch powoli ma się ku końcowi.

Włoska gospodarka się kurczy, ale nie jest źle
(wikipedia/public domain/MM in it.wiki)

Jest źle, ale nie tak źle, jak przewidywano. Włoska gospodarka się kurczy, jednak spadek Produktu Krajowego Brutto okazał się mniejszy niż prognozowali eksperci.

W drugim kwartale włoskie PKB zmniejszyło się o 0,2 procent w porównaniu ze spadkiem w wysokości 0,6 w pierwszym kwartale. W ciągu roku spadek sięgnął 2 procent. Specjaliści spodziewali się, że kwartalna recesja sięgnie 0,4 procent, a roczna 2,2 procent.

Według ekonomistów, doniesienia pokazują, że najdłuższa powojenna recesja w historii Włoch powoli ma się ku końcowi.

Nie zmienia to faktu, że od dwóch lat włoskie PKB się kurczy. Kryzys we Włoszech ma nie tylko podłoże ekonomiczne, lecz także polityczne. Ostatnie dwa lata to czas m.in. przedterminowych wyborów, kryzysu rządowego i wielu prób szukania wyjścia z impasu politycznego.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/m115406.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/gospodarka;we;wloszech;rzad;letty;kontynuuje;reformy;poprzedniego;gabinetu,180,0,1300404.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wybrali rząd, szykują się na podwyżki podatków W tym roku włoskie PKB spadnie o 1,5 proc., a w 2014 r. wzrost wyniesie zaledwie 0,4 proc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/m274737.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/to;pierwsza;taka;manifestacja;od;10;lat,36,0,1332004.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) To pierwsza taka manifestacja od 10 lat Sto tysięcy osób domagało się pracy i demokracji podczas manifestacji zorganizowanych przez trzy największe centrale związkowe.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)