Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Włoskie banki z obniżoną oceną agencji ratingowej

0
Podziel się:

Agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła wiarygodność kredytową włoskich banków i instytucji finansowych.

Włoskie banki z obniżoną oceną agencji ratingowej
(PAP/EPA)

Agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła wiarygodność kredytową 24 włoskich banków i instytucji finansowych. Agencja twierdzi, że włoskie banki są w słabej kondycji.

Na zdjęciu premier Włoch Silvio Berlusconi

Według agencji, włoskie banki będą płaciły duże odsetki za pożyczanie pieniędzy przez wiele lat. S&P uważa, że nie będzie im łatwo odzyskać poprzednią wiarygodność. UniCredit największy włoski pożyczkodawca, który kontroluje polski bank Pekao SA, utrzymał swoja dotychczasową ocenę.

Dzisiejsza obniżka jest wynikiem ogromnego zadłużenia całych Włoch. W zeszłym miesiącu agencja obniżyła wiarygodność siedmiu dużych włoskich banków oraz całego kraju.

Czytaj w Money.pl

Ocena wiarygodności kredytowej Włoch to obecnie A, zamiast dotychczasowego A+. S&P swoją decyzję tłumaczyła tym, że perspektywy ożywienia włoskiej gospodarki znacznie się oddaliły, a obecna koalicja rządowa w Rzymie nie jest w stanie sprostać wyzwaniom, przed którymi stoi kraj.

Tymczasem rząd Silvio Berlusconiego wyraził opinię, że decyzja agencji ratingowej Standard&Poor's o obniżeniu wiarygodności kredytowej Włoch podyktowana jest bardziej ocenami politycznymi niż rzeczywistością.

- _ Oceny Standard&Poor's wydają się być podyktowane bardziej przez sprawy zakulisowe, opisywane przez gazety niż przez rzeczywisty stan rzeczy i zdają się być skażone przez polityczne uwagi _ - oświadczył rząd Włoch.

Ratingi zadłużonych krajów w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t160939.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/obawy;o;kondycje;bankow;z;hiszpanii;ratingi;w;dol,35,0,934435.html) Ostre cięcia ratingów. Właściciel BZ WBK i dziewięć innych banków Niższy rating ma bank uważany za największy w strefie euro pod względem kapitalizacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t37827.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/wlochy;po;kolejnym;obnizeniu;ratingu;wszystko;przez;niepewnosc;w;strefie;euro,63,0,931903.html) Włochy po obniżeniu ratingu. "Agencje działają jak stado" Tak posunięcie agencji Fitch skomentował szef włoskiego banku centralnego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t86510.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wlochy;i;hiszpania;znow;z;nizszym;ratingiem;przez;dlugi,246,0,931830.html) Znów obniżyli rating Włochom i Hiszpanii Agencja Fitch obniżyła rating Włoch z AA- do A+, a Hiszpanii aż o dwa poziomy, do AA-.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)