Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. "To są ukraińskie terytoria. Odbierzemy je"

0
Podziel się:

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Paweł Klimkin zaapelował do Zachodu o zaostrzenie sankcji wobec Rosji.

Wojna na Ukrainie. "To są ukraińskie terytoria. Odbierzemy je"
(Atlantic Council / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Paweł Klimkin zapowiedział w dzisiejszym wydaniu dziennika _ Bild _ odbicie z rąk separatystów rejonów Doniecka i Ługańska we wschodniej Ukrainie. Zaapelował do Zachodu o zaostrzenie sankcji wobec Rosji.

Klimkin powiedział _ Bildowi _, że Kijów włączy ponownie wschodnią Ukrainę do swojego obszaru władzy. _ - Rzeczywiście niektóre części Ukrainy wschodniej kontrolowane są przez prorosyjskich terrorystów i rosyjskie oddziały. To są jednak ukraińskie terytoria i odbierzemy je _ - powiedział szef ukraińskiej dyplomacji.

O wypowiedzi Klimkina dla _ Bilda _ poinformowała agencja dpa. Ukraiński minister wezwał Zachód do zaostrzenia sankcji wobec Rosji. _ - Jeżeli świat zachodni chce, aby Rosja przywiązywała wagę do jego stanowiska i aby przestrzegała powszechnie obowiązujących międzynarodowych zasad, to logicznym krokiem byłoby zwiększenie presji na Kreml za pomocą wszystkich dostępnych środków _ - powiedział Klimkin.

Jego zdaniem wybory przeprowadzone w Donbasie _ zachwiały _ procesem pokojowym uzgodnionym w Mińsku. _ Nie wiem, czy można mówić o całkowitym fiasku. Uznanie "wyborów" przez Rosję utrudnia jednak znacznie dalszą realizację ustaleń z Mińska _ - powiedział Klimkin.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/m324076.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/konflikt-na-ukrainie-szef-msz-niemiec,84,0,1650260.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Niemcy i Włochy są już zniecierpliwione działaniem Putina? "Trzeba zwiększyć nacisk" Szefowie MSZ - Frank-Walter Steinmeier i Paolo Gentiloni apelują do Moskwy. Czego oczekują?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/m299808.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wybory-na-ukrainie-putin-zwolal-rade,40,0,1649960.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Narada na Kremlu przed wyborami w Donbasie Zdaniem UE wybory te będą sprzeczne z podpisanym we wrześniu w Mińsku porozumieniem o zawieszeniu broni i utrudnią poszukiwanie pokojowego rozwiązania konfliktu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)