Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii. Rząd utrudnia pracę organizacjom humanitarnym

0
Podziel się:

Administracja syryjska zakazała bezpośrednich dostaw przez granicę z ościennymi państwami. Wprowadzono też wizy dla przedstawicieli organizacji humanitarnych.

Wojna w Syrii. Rząd utrudnia pracę organizacjom humanitarnym
(Xinhua/Photoshot/Reporter)

Rada Bezpieczeństwa ONZ rozważa wezwanie syryjskiej administracji do ułatwienia przepływu pomocy humanitarnej. Jutro mają się rozpocząć rozmowy nad rezolucją w tej sprawie.

Inicjatywę zgłosili niestali członkowie Rady - Luksemburg i Australia, która przekaże prezydencję w tym gremium dyplomatom z Azerbejdżanu.

Projekt rezolucji, do którego dotarła agencja AFP, zakłada między innymi potępienie eskalacji konfliktu w Syrii oraz naruszeń praw człowieka. Dyplomaci chcą również wezwać rząd Baszara al-Asada do _ podjęcia natychmiastowych kroków w celu ułatwienia rozszerzenia działań pomocy humanitarnej i zniesienia biurokratycznych przeszkód oraz innych barier _.

Administracja syryjska zakazała bezpośrednich dostaw przez granicę z ościennymi państwami. Ponadto, wprowadzono wizy dla przedstawicieli organizacji humanitarnych.

Główną niewiadomą jest postawa Rosji, głównego sojusznika syryjskiego prezydenta. Wczoraj Rada Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie przyjęła rezolucję w sprawie zniszczenia syryjskiej broni chemicznej.

Czytaj więcej w Money.pl
ONZ przyjeło rezolucję w sprawie Syrii Rada Bezpieczeństwa nie grozi jednak reżimowi Baszara el-Asada sankcjami za niedostosowanie się do jej wymagań.
Potrzebują blisko 13 miliardów. Na co? Organizacja poinformowała dzisiaj, że do tej pory otrzymała jedynie 40 procent ogólnej kwoty 12,9 mld dolarów na pomoc humanitarną dla 73 mln osób na świecie.
"Syria nie podporządkuje się woli ONZ" Prezydent Syrii udzielił dziś wywiadu włoskiej telewizji RAI News 24. Padło w nim kilka kontrowersyjnych stwierdzeń.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)