Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE:
Dwucyfrowy wzrost przemysłu. Nowe dane GUS

Wojna z PZPN nie ma sensu. Platini nam nie pomoże

Wojna z PZPN nie ma sensu. Platini nam nie pomoże

Fot. East News

Money.pl: Czy taśmy prawdy zmienią coś w PZPN?

Roman Kosecki, były piłkarz, poseł Platformy Obywatelskiej: Nowa minister sportu w tej sprawie idzie słuszną drogą. Nagrania przekazała do CBA i prokuratury. Wysyła list do szefa UEFA Michela Platiniego z informacją o całej sytuacji. To dobre posunięcia.

Polski Związek Piłki Nożnej jest wspierany przez UEFA i za każdym razem, kiedy próbowano wprowadzić kuratora czy inną formę kontroli, skutecznie to blokował. Jest nietykalny i robi co chce. Mówiąc delikatnie - przesadza z pewnymi decyzjami. Za przykład podać mogę ostatnią aferę z orzełkiem, wcześniej z doborem kolorów koszulek.

Mówi się, że to związek niezależny, że ma swoje pieniądze, ale nie jest tak do końca, w nazwie ma przecież człon polski, więc musi pracować zgodnie z polskim prawem.

Już nawet kibice pokazują, co myślą o decyzjach PZPN. Przykład: Ostatni mecz w Poznaniu, gdzie na trybunach - na znak protestu przeciw braku orła na koszulce – było pusto.

Pan słuchał tych nagrań?

Tak.

I co Pan tam usłyszał? Pan Kulikowski, który nagrał rozmowy duetu Lato-Kręcina mówi, że nie ma dowodu na korupcję. Czyli na co są to dowody?

Serwis specjalny Money.pl


Cała prawda o finansach PZPN

Na ten temat wypowie się prokurator i CBA. Według mnie te nagrania pokazują w jaki sposób funkcjonuje teraz PZPN. W związku są specjalne komisje, które odpowiadają za poszczególne sprawy, także za budowę nowej siedziby, a tu się okazuje, że dwie osoby rozdają karty. Czekam na ocenę prokuratury.

Ale PZPN nie działa w normalny sposób?

Polski Związek Piłki Nożnej powinien zrozumieć, że zajmować musi się polskimi piłkarzami i reprezentacjami.

Tu też nie jest najlepiej, mówiąc delikatnie.

Jest fatalnie, bo polskie młodzieżowe reprezentacje praktycznie nie grają w Mistrzostwach Świata i Europy. Tym trzeba się zająć. Zastanowić się nad systemem szkolenia. W tym temacie PZPN ma pole do popisu. Do reprezentacji trzeba dobrać odpowiednich ludzi, zbudować dobrą atmosferę. Panowie z PZPN muszą w końcu zrozumieć na czym polega ich praca.

Martwi mnie fakt, że na 118 ludzi którzy byli na zebraniu związku, na koniec zostało ponad 50. Reszta pojechała sobie do domu a zjazd jest raz w roku. To pokazuje, że wielu nie chce pracować. To ja apeluję: Weźcie się ludzie do roboty!

Na drugiej stronie czytaj o tym, jaki jest pomysł na PZPN

Poprzednia strona
  • 1
  • 2
korupcja, pzpn, lato, kręcina
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
2011-11-29 19:01 Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Parodia Z Piłki Nożnej
polocoto
31.174.248.* 2011-11-29 17:00
Sprawa jest prosta. Kasa w PZPN idzie z reklam i stadionów. Reklamy puszczane są w telewizji. W telewizor gapią się Ci, którzy kochają futbol. Ci kochają futbol chcą zmian w PZPN. A w PZPN nic się nie zmienia, bo ferajna Laty lubi pieniądze.

No to przestańcie się gapić w telewizor! Wpływy z reklam spadną, kasy zacznie brakować w PZPN i być może zrobi się tam miejsce dla ludzi z ideami.

Na razie widzę tam samych dorobkiewiczów.

I moje sakramentalne pytanie? Czy stać Was na to żeby nie gapić się na marną, skorumpowana polską piłkę nożną. Jest tyle pięknych dyscyplin ...
Macie szanse naprawić PZPN, ale czy Was na to stać???
GŁUPI GRAŚ
85.198.213.* 2011-11-29 10:12
Kosecki to wyjątkowy dureń...
Zobacz więcej komentarzy (17)