Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wójt przyjmował do pracy w zamian za łapówki? Został zatrzymany przez CBA

31
Podziel się:

Agenci CBA zatrzymali wójta jednej z podkarpackich gmin oraz biznesmena z branży drogowej. Śledztwo dotyczy łapówek w zamian za zlecenia prac remontowych i przyjęcia do pracy w urzędzie.

Wójt przyjmował do pracy w zamian za łapówki? Został zatrzymany przez CBA
(AGENCJA SE/East News)
bEDDPGSt

W śledztwie CBA ustalono, że zatrzymany wójt gminy Ostrów wielokrotnie przekraczał swoje uprawnienia służbowe działając na szkodę interesu publicznego - łamał ustawę o zamówieniach publicznych "ustawiając" zlecenia.

Dodatkowo ustalenia CBA wskazują, że wójt przyjmował do pracy w urzędzie w zamian za łapówki. Z informacji CBA wynika, że wójt raz wziął 5 tys. zł, innym razem było to 2 tys. zł.

Agenci CBA w ramach śledztwa przeszukali blisko 40 miejsc: mieszkania, biura rachunkowe, pomieszczenia urzędu gmin, siedziby spółek i hotele. Zabezpieczono dokumentacje w postaci umów, faktur, pism, telefony, komputery oraz nośniki danych. Czynności wykonywano głównie na terenie województwa podkarpackiego, ale też w Warszawie, Krakowie i w Zakopanym.

bEDDPGSv

Wójt i dwie inne zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty korupcyjne. Prokuratura zastosowała wobec wójta dozór policji, zakaz opuszczania kraju, poręczenie w wysokości 20 tys. zł oraz zawieszenie w czynnościach pełnienia funkcji wójta.

Jak podaje CBA, śledztwo jest rozwojowe i ma charakter wielowątkowy.

bEDDPGSW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(31)
R
5 lata temu
PO: zlikwidować CBA!
R
5 lata temu
PO: Zlikwidować CBA!
Www
5 lata temu
W Goszczanowie woj łódzkie tam to dopiero się dzieje
bEDDPGSX
młody
5 lata temu
Wskażcie wójta, który nie przyjmuje za łapówki.
anka760
5 lata temu
Podobnie było w Glinojecku-mazowieckie. ?Do dzisiaj sprawy w sądzie,a burmistrz urzęduje- państwo wrawa hi hi hi
...
Następna strona