Notowania

Miasto stu mostów na te dwa czekało całymi latami. Najdroższa inwestycja drogowa w historii Wrocławia

Aleja Wielkiej Wyspy będzie miała 3,5 kilometra i zostanie poprowadzona przez dwa mosty. Dla stolicy Dolnego Śląska to bardzo ważna inwestycja, ale też najbardziej kosztowna. Słynny most Milenijny z drogami dojazdowymi kosztował 140 mln zł. Teraz Wrocław wyda z miejskiej kasy rekordowe 234 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pixabay.com)
Wrocław jeszce nigdy nie wydał tyle pieniędzy z budżetu miasta na drogę

Podpisanie umowy ws. budowy kończy wreszcie wieloletnie oczekiwanie mieszkańców dzielnicy Biskupin, którzy do tej pory z południem Wrocławia byli bardzo słabo skomunikowani. Daje to im nadzieje, że korki w ich rejonie staną się nieco mniej uciążliwe.

Dla odwiedzających stolicę Dolnego Śląska też będzie to znaczące ułatwienie. Aleja Wielkiej Wyspy ułatwi dotarcie do najczęściej odwiedzanych turystycznych atrakcji: Hali Stulecia i Ogrodu Zoologicznego.

*Będą pieniądze, a nie będzie komu budować. Czarny scenariusz dla budowlanki *

Droga była bardzo potrzebna, ale jej wytyczaniu towarzyszyły długie spory. Jak podczas podpisania umowy powiedział Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia, cytowany przez miejski portal wroclaw.pl.

- Dojście do tego nie było łatwe. Procedury związane z inwestycją trwały kilka lat i otarły się o Naczelny Sąd Administracyjny, ale w końcu dotarliśmy do tego ważnego momentu. Teraz trzymamy kciuki za realizację kontraktu - mówił Bluj.

Co ciekawe budowie sprzeciwiali się właśnie mieszkańcy Biskupina, którym bardziej niż na szybkim dojeździe zależało na zachowaniu spokojnego charakteru dzielnicy. W ich ocenie droga szybkiego ruchu, jaką ma być ta aleja, nie pasuje do klimatu tej zabytkowej dzielnicy.

Tę najdroższą inwestycję droga finansowaną z miejskiego wykona konsorcjum: Banimex i Azi-Bud. Na razie firmy pracują nad uzyskaniem stosownych pozwoleń.

Po około 9 miesiącach mają się rozpocząć pierwsze prace związane z przygotowaniem sieci wodociągowych i gazowych. Po nowej drodze kierowcy pierwszy raz pojada w 2022 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: drogi, wrocław, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-10-2018

bertsiTa droga ma mieć po jednym pasie ruchu w każdym kierunku nie rozwiąże żadnych problemow komunikacyjnych Wrocławia. Tamtędy miał przebiegać obwodnica … Czytaj całość

05-10-2018

buśŚcieżki rowerowe będą tak samo szerokie jak jezdnie.

08-10-2018

byrcynO wiele bardziej potrzebna inwestycja, niż nowa linia tramwajowa na Popowice (jest dobra komunikacja autobusowa), która ma kosztować 300 mln. zł. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)