Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Łatwiej przejedziemy przez Łódź. Umowa na obwodnicę podpisana

7
Podziel się:

5 października 2018 r. łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S14 od węzła Łódź Lublinek do węzła Teofilów. Jest to pierwszy odcinek zachodniej obwodnicy Łodzi o długości 12,2 km.

Wykonawcą odcinka obwodnicy jest konsorcjum Budimex – Strabag
Wykonawcą odcinka obwodnicy jest konsorcjum Budimex – Strabag

- Realizacja drogi ekspresowej S14 to bardzo ważny moment dla mieszkańców Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Pabianic, Zgierza i Konstantynowa Łódzkiego, ale też dla wielu kierowców, którzy dziś w ruchu tranzytowym przejeżdżają przez centra tych miejscowości. Dzięki niej aglomeracja łódzka, która jest położona w ścisłym centrum Polski, już wkrótce uzyska jeszcze lepszy dostęp do wygodnej i bezpiecznej sieci dróg – powiedział obecny przy zawarciu umowy minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Wykonawcą prac na odcinku S14 Łódź Lublinek - Teofilów będzie konsorcjum firm Budimex – Strabag, które zaprojektuje i wybuduje trasę za 561,8 mln zł w ciągu 32 miesięcy od podpisania umowy. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (czyli od 15 grudnia do 15 marca).

Konsorcjum przygotuje projekt i budowę dwujezdniowej trasy o nawierzchni bitumicznej wraz z infrastrukturą techniczną.

Zobacz także: Zastanawiasz się, dlaczego polskie budowy dróg stoją w weekend? Ekspert wyjaśnia

Budowa drogi ekspresowej S14 jest istotna zarówno z punktu widzenia transportu regionalnego, jak i dla krajowego układu komunikacyjnego. Pozwoli domknąć "ring" tras szybkiego ruchu wokół aglomeracji łódzkiej, co poprawi warunki życia mieszkańców: Łodzi, Pabianic, Zgierza, Konstantynowa Łódzkiego i Aleksandrowa Łódzkiego, a także skróci czas przejazdu przez centrum kraju, poprawiając jednocześnie bezpieczeństwo podróżowania. Odcinek ten odciąży położoną na wschód od Łodzi autostradę A1, a także ułatwi poruszanie się po całej aglomeracji, bez konieczności przejazdu przez centra miast.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
on
6 lat temu
2 jezdniowa!!! skandal!
GOŚĆ Z KANZAS...
6 lat temu
A CO DALEJ DROGA ZAKOŃCZY SIĘ WIADUKTEM NAD UL. SZCZECIŃSKĄ W ŁODZI A DALEJ TYLKO PRZEPAŚĆ??? WG. PROJEKTU MIAŁĄ KOŃCZYĆ SIĘ PRZY AUTOSTRADZIE A2 TO PRAWIE 25 KM, DALEJ
sprawiedliwy
6 lat temu
I znów będzie otwarta na pół roku bo zrobią bubel jak te wcześniej ,może wreszcie ktoś zajmie się tymi bublami i zacznie kontrolować i pociągać winnego do odpowiedzialności
karol
6 lat temu
A bursztynową autostradę to kiedykolwiek dokończy nieudolna zmiana
men el z łodz...
6 lat temu
Uf... A już się bałem, że będzie można łatwiej przejechać przez miasto i stracimy coroczną nagrodę za najbardziej zatłoczoną aglomerację na świecie - nasze jedyne odznaczenie.