Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Andrzej Duda
07.05.2015 09:39

Wybory prezydenckie 2015. Rostowski bardzo krytycznie o pomysłach Dudy

Były wieloletni minister finansów zarzuca kandydatowi PiS na urząd prezydenta nieodpowiedzialność, gdy ten proponuje podwyższenie kwoty wolnej od podatku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Witold Rozbicki/REPORTER)

Andrzej Duda chce, by z obecnych 3091 złotych, wzrosła do 8 tysięcy od przyszłego roku.
Jacek Rostowski mówił w radiowej Jedynce, że przyjęcie tej propozycji zmniejszy publiczne finanse o 20 mld złotych.

- Jeden z elementów tych kosztów to ubytek wpływów Narodowego Funduszu Zdrowia - dodaje były minister finansów. O konieczności podwyższenia kwoty wolnej od podatku mówi większość kandydatów na prezydenta. Nie była ona zmieniana od 2009 roku.

Kandydat PiS na prezydenta przekonywał też, że Polsce potrzebny jest prezydent, który nie boi się zabierać głosu w sprawach społecznych. Proponuję prezydenturę otwartą, która szuka kompromisu, choćby w takich sporach, jak ta z górnikami - mówił.

Mówiąc o wizji swojej prezydentury, podkreślił - Polsce potrzebny jest prezydent, który ma odwagę powiedzieć rządowi nie podpiszę tej ustawy, bo ona jest szkodliwa społecznie. Potrzebna jest prezydentura innej jakości - mówił Duda.

Kandydat PiS wielokrotnie dodawał, że wierzy nie tylko w swoje zwycięstwo w wyborach prezydenckich, ale także w zwycięstwo PiS-u w wyborach parlamentarnych, po którym - jak mówił - na czele rządu stanie Jarosław Kaczyński. Ta podwójna zmiana - przekonywał - ma umożliwić realizację wszystkich dobrych zmian w kraju.

Zdaniem Dudy dziś Polska jest krajem reklam kredytów chwilowych, bo Polaków nie stać m.in. na to, aby z bieżącej pensji wyprawić święta Bożego Narodzenia, czy kupić dziecku wyprawkę do szkoły. - Czy to jest nowoczesne państwo? Czy to jest państwo w którym panuje gospodarka rynkowa? Odpowiedz jest krótka i straszna: nie - podkreślił.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: Andrzej Duda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz