Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory w Donbasie. Rosja odmówiła uznania

0
Podziel się:

- Oficjalne stanowisko zostało przedstawione w krótkim, ale pojemnym oświadczeniu MSZ wydanym po wyborach. Użyto tam słowa "szanujemy" - powiedział doradca Putina.

Wybory w Donbasie. Rosja odmówiła uznania
(PAP/EPA)

Doradca prezydenta Rosji ds. polityki zagranicznej Jurij Uszakow oświadczył, że Moskwa nie uznaje wyników wyborów w Donieckiej Republice Ludowej (DRL) i Ługańskiej Republice Ludowej (ŁRL), dwóch zbuntowanych regionach na wschodzie Ukrainy.

_ - Oficjalne stanowisko Rosji zostało przedstawione w krótkim, ale pojemnym oświadczeniu MSZ wydanym po wyborach. Użyto tam słowa "szanujemy" _ - oznajmił Uszakow, którego cytuje agencja Interfax. Poproszony o doprecyzowanie, czy można postawić znak równości między słowami _ szanujemy _ i _ uznajemy _, doradca Władimira Putina odparł, że _ są to różne słowa _. _ Słowo "szanujemy" zostało użyte świadomie _ - podkreślił.

Wczoraj sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow poinformował, że Putin nie zamierza spotykać się z wyłonionymi w niedzielnych wyborach przywódcami Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej, Ołeksandrem Zacharczenką i Ihorem Płotnickim.

W poniedziałek MSZ FR oznajmiło, że wyniki wyborów w republikach donieckiej i ługańskiej przyjmuje z szacunkiem. _ Szanujemy wolę mieszkańców południowego wschodu Ukrainy _ - oświadczyło, zaznaczając, że _ nowo wybrani przedstawiciele otrzymali mandat, by rozwiązać praktyczne problemy dotyczące przywracania normalnego życia w swoich regionach _.

Resort spraw zagranicznych Rosji wezwał Kijów i nowo wybrane władze w Doniecku i Ługańsku do dialogu. Obecnie _ wyjątkowo ważne jest podjęcie aktywnych kroków zmierzających do nawiązania stabilnego dialogu między centralnymi władzami Ukrainy i przedstawicielami Donbasu w nurcie porozumień zawartych w Mińsku _ - oświadczył.

MSZ FR zadeklarowało, że Moskwa _ nadal gotowa jest razem z międzynarodowymi partnerami konstruktywnie sprzyjać uregulowaniu kryzysu na Ukrainie _.

W tym samym dniu ambasador Rosji przy Unii Europejskiej Władimir Czyżow oznajmił, że UE powinna uznać wybory w Donbasie, jeśli jest szczerze zainteresowana jak najszybszym politycznym zażegnaniem kryzysu na wschodzie Ukrainy. Czyżow podkreślił, że uznanie wyborów nie jest równoznaczne z uznaniem samozwańczych DRL i ŁRL.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin w Pekinie. Ważne rozmowy gospodarcze Problemy wzajemnej współpracy gospodarczej, wymiana poglądów na tematy międzynarodowe i regionalne, a także uzgodnienie stanowisk Moskwy i Pekinu przed szczytami APEC i G20 będą przedmiotem rozmów prezydenta Rosji w Chinach, dokąd udaje się on w sobotę.
Rosjanie przerzucają czołgi do Donbasu Wszystkie 30 i inny sprzet w ciągu ostatniej doby - poinformował rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrij Łysenko.
"Ukraina jest traktowana jak polska kolonia" Komsomolskaja Prawda tak zinterpretowała w tytule słowa ministra Schetyny.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)