Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybuch w elektrowni pod Prisztiną. Są ofiary

0
Podziel się:

Według BBC doniesienia o trojgu zabitych nie udało się jeszcze zweryfikować. Na razie nie wiadomo, co spowodowało eksplozję.

Wybuch w elektrowni pod Prisztiną. Są ofiary
(Gabriel Tendera/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Do silnej eksplozji doszło w elektrowni węglowej na obrzeżach stolicy Kosowa, Prisztiny. Co najmniej trzy osoby zginęły, a wiele zostało rannych - poinformowała agencja AFP.

_ - Jak na razie bilans ofiar wynosi trzech zabitych i wielu rannych _ - powiedział agencji Derat Rukiqi, przedstawiciel elektrowni, w której doszło do wybuchu. Według BBC doniesienia o trojgu zabitych nie udało się jeszcze zweryfikować. Na razie nie wiadomo, co spowodowało eksplozję.

Wybuch było słychać w odległości 10 kilometrów od elektrowni, a z Prisztiny widoczny był słup dymu wznoszący się w niebo z rejonu, w którym znajduje się stara, jeszcze z czasów jugosłowiańskich, elektrownia Kosowo A, druga co do wielkości w kraju.

Kosowo A i większa elektrownia Kosowo B dostarczają około 90 proc. energii elektrycznej w kraju, w którym od czasu odzyskania niepodległości 15 lata temu stale dochodzi do wyłączeń prądu.

Elektrownia Kosowo A zbudowana około 40 lat temu uważana jest za jedno z najgorszych źródeł zanieczyszczeń w Europie i planowane jest jej zamknięcie za kilka lat.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)