Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Wyciek z ratusza. Dane tysięcy warszawiaków pobrane nielegalnie

48
Podziel się:

Dane o właścicielach, wpisy z ksiąg, wyrysy działek - w niespełna trzy miesiące aplikant radcowski na praktykach zawodowych w stołecznym ratuszu wyciągnął dane ponad 47 tys. nieruchomości w Warszawie.

Wyciek z ratusza. Dane tysięcy warszawiaków pobrane nielegalnie
(STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/EAST NEWS)

Dziesiątki tysięcy danych o nieruchomościach, głównie na Mokotowie, pobrał nielegalnie aplikant radcowski podczas praktyki w stołecznym urzędzie - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

Dane o właścicielach, wpisy z ksiąg, wyrysy działek - w niespełna trzy miesiące aplikant radcowski na praktykach zawodowych w stołecznym ratuszu wyciągnął dane ponad 47 tys. nieruchomości w Warszawie - pisze gazeta.

Według informacji "Rzeczpospolitej", motywy wciąż nie są znane, a śledztwo w tej sprawie prowadzi dział ds. cyberprzestępczości Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jeśli dane z bazy trafią w niepowołane ręce, to stwarza pole do nadużyć, np. ktoś może się podszyć pod właściciela i np. sprzedać cudzą działkę czy wziąć pożyczkę pod hipotekę - czytamy.

Na trop nielegalnej działalności praktykanta wpadł nie urząd, lecz stołeczna policja. Były student wydziału prawa i administracji Zdzisław B. nie przyznał się jednak do zarzutu. Jak podaje gazeta, mężczyzna twierdzi, że ze zbioru korzystał zgodnie z upoważnieniem.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(48)
dsg
5 lata temu
Valtz pod sad
Głos
5 lata temu
Co za bzdury wypisujecie ! Rejestr Ksiąg Wieczystych jest ogólnodostępny dla każdego a przeglądu można dokonać choćby w każdym sądzie w którym znajduje się wydział ds. KW Nawet na ślepo można wpisywać początkowe cyfry i znaki a komputer podpowiada resztę i tak można dowolnie weryfikować na ślepo każdą księgę wieczystą z jej danymi. System ten jest również dostępny do 2013 roku w internecie.
Daf
5 lata temu
Amatorszczyzna, nic dziwnego bufetowa.
oburzona
5 lata temu
To spasione kłufsko z łatusza nie panuje nad niczym!!! Rozpasanie i poCZUCIE bezkarności bez granic!!!
Jan
5 lata temu
W późnych latach 90. i na początku tego wieku polska mafia finansowała studia "swoim" prawnikom. Teraz obserwujemy skutki.
...
Następna strona