Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wycinka w Puszczy Białowieskiej. Mimo deklaracji Morawieckiego Bruksela szykuje wniosek o karę

Wycinka w Puszczy Białowieskiej. Mimo deklaracji Morawieckiego Bruksela szykuje wniosek o karę

Obietnice Morawieckiego nie pomogły. Komisja Europejska planuje wysłać do Trybunału wniosek o kary jeszcze przed świętami. Fot. Andrzej Hulimka/REPORTER
Obietnice Morawieckiego nie pomogły. Komisja Europejska planuje wysłać do Trybunału wniosek o kary jeszcze przed świętami.

- Lasy są naszym bogactwem – mówił w expose premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił także, że Polska szanuje decyzję Komisji Europejskiej i postąpi zgodnie z jej decyzją. Czy to uchroni nas przed karą, którą chce nałożyć na Polskę Komisja? Okazuje się, że nie.

Pomimo zapowiedzi premiera Morawieckiego Komisja Europejska nadal przygotowuje wniosek do Trybunału o kary. I zamierza wysłać go jeszcze przed świętami – informuje RMF FM. Bruksela pracuje nad sformułowaniem wniosku dowodowego.

Zobacz także: Co mieszkańcy sądzą o wycince Puszczy Białowieskiej?Rozmówcy korespondentki radia przyznają, że Greenpeace potwierdził, że polskie władze wycofały z Puszczy ciężki sprzęt, czyli harvestery. Jeden z urzędników w Komisji zaznacza jednak, że "nie świadczy to o całkowitym zakończeniu prac". Dziennikarka RMF FM usłyszała także, że "postanowienie Trybunału nie mówi nic o wycofaniu harvesterów, ale o przerwaniu prac".

W związku z tym Komisja Europejska planuje wysłać do Trybunału wniosek o kary jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Kary w wysokości co najmniej 100 tys. euro dziennie będą naliczane wstecz od 20 listopada, czyli dnia gdy Trybunał w swoim postanowieniu nakazał natychmiastowe wstrzymanie prac w Puszczy do czasu wydania przez Trybunał UE wyroku.

Czytaj także
Polecane galerie
Szyszka
2017-12-27 16:45
Czy "rzad " nie widzi jakie szkody wyrzadzil juz szyszko ? DOSC !
Dlaczego go nie odwola morawiecki ?
zxz
2017-12-26 07:00
A kto płacił odszkodowanie dla arabow za obozy6 kwaśniewski czy miller nie płacili Polacy
gil
2017-12-26 06:56
szyszko winien płacić z własnej kasy
Pokaż wszystkie komentarze (129)