Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Wycinka w Puszczy Białowieskiej. Mimo deklaracji Morawieckiego Bruksela szykuje wniosek o karę

129
Podziel się:

Pomimo zapowiedzi premiera Morawieckiego Komisja Europejska nadal przygotowuje wniosek do Trybunału o kary. I zamierza wysłać go jeszcze przed świętami.

Obietnice Morawieckiego nie pomogły. Komisja Europejska planuje wysłać do Trybunału wniosek o kary jeszcze przed świętami.
Obietnice Morawieckiego nie pomogły. Komisja Europejska planuje wysłać do Trybunału wniosek o kary jeszcze przed świętami. (Andrzej Hulimka/REPORTER)

- Lasy są naszym bogactwem – mówił w expose premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił także, że Polska szanuje decyzję Komisji Europejskiej i postąpi zgodnie z jej decyzją. Czy to uchroni nas przed karą, którą chce nałożyć na Polskę Komisja? Okazuje się, że nie.

Pomimo zapowiedzi premiera Morawieckiego Komisja Europejska nadal przygotowuje wniosek do Trybunału o kary. I zamierza wysłać go jeszcze przed świętami – informuje RMF FM. Bruksela pracuje nad sformułowaniem wniosku dowodowego.

Zobacz także: Zobacz także: Co mieszkańcy sądzą o wycince Puszczy Białowieskiej?

Rozmówcy korespondentki radia przyznają, że Greenpeace potwierdził, że polskie władze wycofały z Puszczy ciężki sprzęt, czyli harvestery. Jeden z urzędników w Komisji zaznacza jednak, że "nie świadczy to o całkowitym zakończeniu prac". Dziennikarka RMF FM usłyszała także, że "postanowienie Trybunału nie mówi nic o wycofaniu harvesterów, ale o przerwaniu prac".

W związku z tym Komisja Europejska planuje wysłać do Trybunału wniosek o kary jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Kary w wysokości co najmniej 100 tys. euro dziennie będą naliczane wstecz od 20 listopada, czyli dnia gdy Trybunał w swoim postanowieniu nakazał natychmiastowe wstrzymanie prac w Puszczy do czasu wydania przez Trybunał UE wyroku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(129)
Szyszka
5 lata temu
Czy "rzad " nie widzi jakie szkody wyrzadzil juz szyszko ? DOSC ! Dlaczego go nie odwola morawiecki ?
zxz
5 lata temu
A kto płacił odszkodowanie dla arabow za obozy6 kwaśniewski czy miller nie płacili Polacy
gil
5 lata temu
szyszko winien płacić z własnej kasy
Mirosław
5 lata temu
Ciekawe, cz pasożyt Szyszko zapłaci choć jedno euro kary ???
max
5 lata temu
Mogą szyszce skoczyć . On ma kolege rydzyka ....
...
Następna strona