Notowania

Wycinka w Puszczy Białowieskiej. Mimo deklaracji Morawieckiego Bruksela szykuje wniosek o karę

Pomimo zapowiedzi premiera Morawieckiego Komisja Europejska nadal przygotowuje wniosek do Trybunału o kary. I zamierza wysłać go jeszcze przed świętami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
Obietnice Morawieckiego nie pomogły. Komisja Europejska planuje wysłać do Trybunału wniosek o kary jeszcze przed świętami.

- Lasy są naszym bogactwem – mówił w expose premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił także, że Polska szanuje decyzję Komisji Europejskiej i postąpi zgodnie z jej decyzją. Czy to uchroni nas przed karą, którą chce nałożyć na Polskę Komisja? Okazuje się, że nie.

Pomimo zapowiedzi premiera Morawieckiego Komisja Europejska nadal przygotowuje wniosek do Trybunału o kary. I zamierza wysłać go jeszcze przed świętami – informuje RMF FM. Bruksela pracuje nad sformułowaniem wniosku dowodowego.

Zobacz także: Co mieszkańcy sądzą o wycince Puszczy Białowieskiej?

Rozmówcy korespondentki radia przyznają, że Greenpeace potwierdził, że polskie władze wycofały z Puszczy ciężki sprzęt, czyli harvestery. Jeden z urzędników w Komisji zaznacza jednak, że "nie świadczy to o całkowitym zakończeniu prac". Dziennikarka RMF FM usłyszała także, że "postanowienie Trybunału nie mówi nic o wycofaniu harvesterów, ale o przerwaniu prac".

W związku z tym Komisja Europejska planuje wysłać do Trybunału wniosek o kary jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Kary w wysokości co najmniej 100 tys. euro dziennie będą naliczane wstecz od 20 listopada, czyli dnia gdy Trybunał w swoim postanowieniu nakazał natychmiastowe wstrzymanie prac w Puszczy do czasu wydania przez Trybunał UE wyroku.

Tagi: wycinka w puszczy białowieskiej, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-12-2017

BenJeśli będzie nałożona kara finansowa za wycinkę puszczy,zapłacić powinni winni Szyszko ,Kaczyński ,Szydło i pozostali mądrale z PIS z kasy własnej a … Czytaj całość

14-12-2017

rzWP szczujnia to jednak ścisk głównego nurtu !

14-12-2017

gojaMorawiecki to człowiek korporacji i przedstawiciel bardzo bogatych elit ; słowa i tylko słowa; niewiele działania tylko prezentacje w PowerPiont i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (129)