Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wydobycie Tauronu w 2011 roku będzie wyższe

0
Podziel się

W segmencie wydobycia Tauron odnotuje w 2011 roku poprawę rok do roku, ale produkcja węgla będzie mniejsza od wcześniejszych założeń o kilkaset tysięcy ton.

Wydobycie Tauronu w 2011 roku będzie wyższe
(Martin33/Dreamstime)
bDJlaEpx

W segmencie wydobycia Tauron odnotuje w 2011 roku poprawę rok do roku, ale produkcja węgla będzie mniejsza od wcześniejszych założeń o kilkaset tysięcy ton. Z powodu stosunkowo łagodnej zimy wolumeny sprzedaży ciepła będą o kilka procent niższe rok do roku - poinformowali przedstawiciele spółki na wtorkowym spotkaniu prasowym.

_ - Wydobycie węgla w grupie będzie wyższe rok do roku, ale o kilkaset tysięcy mniejsze od zakładanego _ - powiedział Dariusz Lubera, prezes Tauronu.

Przypomniał, że powodem są trwające od czerwca do listopada kłopoty z wodą w wyrobiskach kopalni Janina należącej do PKW, które udało się opanować dopiero pod koniec listopada.

bDJlaEpz

Poinformował, że dla PKW optymalne roczne wydobycie to ok. 5 mln ton węgla. W III kwartale produkcja węgla handlowego w grupie Tauron wyniosła 1,18 mln ton, co oznacza wzrost rdr o 0,9 proc.

Na pytanie czy Tauron jest zainteresowany odkupieniem akcji PKW od Kompanii Węglowej, Lubera odpowiedział: _ tak, ale rozmowy są w bardzo wstępnej fazie _. Zapowiedział, że w I kwartale 2012 roku Tauron zdefiniuje na nowo koncepcję obszaru wydobycia węgla, jest nadal zainteresowany rozszerzaniem kompetencji w tym zakresie.

Na podstawie umowy z kwietnia 2010 roku Tauron i Kompania Węglowa zobowiązały się do wniesienia przez Kompanię Węglową kopalni _ Bolesław Śmiały _ do spółki celowej, a następnie wniesienie udziałów w tej spółce celowej oraz wszystkich posiadanych przez Kompanię Węglową akcji Południowego Koncernu Węglowego do Tauronu w zamian za nowe akcje aportowe w podwyższonym kapitale zakładowym spółki.

Na początku czerwca tego roku Tauron poinformował, że nie przejmie kopalni _ Bolesław Śmiały _, gdyż jej obecny właściciel, czyli Kompania Węglowa, nie zgodziła się na wycenę wartości tej firmy. Lubera poinformował we wtorek, że z powodu stosunkowo łagodnej zimy wolumeny sprzedaży ciepła będą o kilka procent niższe rok do roku.

bDJlaEpF

_ - Sprzedaż ciepła jest poniżej planu i tego co było w ubiegłym roku _ - powiedział Lubera, zastrzegając, że spadek wolumenu sprzedaży nie będzie w tym roku większy niż kilka procent.

Prezes Lubera powtórzył, że po uwolnieniu rynku gazu w Polsce Tauron zamierza zająć się handlem gazem._ - Mamy kompetencje w tym zakresie i doświadczenia na bazie spółki Tauron Czech Energy, będziemy chcieli je wykorzystać _ - powiedział Lubera.

bDJlaEpG
bDJlaEqa
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)