Notowania

edukacja
23-07-2018 (09:13)

Ponad milion wniosków o wyprawkę i 500+. Polacy wybrali internet

O wyprawkę dla uczniów stara się już blisko 850 tys. rodzin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Hukalo/Eastnews)

Najwięcej wniosków o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start złożyli mieszkańcy Mazowsza i Śląska - podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS). O wyprawkę stara się już 848 tys. rodzin.

Od początku lipca złożono ponad 1,1 mln wniosków o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry start, podało

"Od początku lipca rodzice i opiekunowie mogą złożyć online wniosek o nowe świadczenia dobry start, a także o świadczenie Rodzina 500+ na nowy okres świadczeniowy" - informuje resort rodziny.

Dotychczas złożono ponad 1,1 mln wniosków: najwięcej na Mazowszu (171,5 tys.), na Śląsku (168,5 tys.), w Wielkopolsce (100,9 tys.) oraz Małopolsce (93,4 tys.), podano również.

O świadczenie dobry start złożono 847,9 tys. wniosków. Najwięcej na Śląsku (134,7 tys.), na Mazowszu (129 tys.), w Wielkopolsce (75,1 tys.) oraz Małopolsce (69,5 tys.).

Wniosek o świadczenia drogą tradycyjną będzie można złożyć od 1 sierpnia.

Aby złożyć wniosek o Wyprawę+ nie wychodząc z domu, konieczne jest posiadanie podpisu elektronicznego lub bezpłatnego profilu zaufanego. Zakłada się go również przez internet za pośrednictwem systemów bankowości elektronicznej banku PKO BP, Inteligo, ING Banku Śląskiego, Millennium, Pekao S.A., Envelo, mBANK. Szczegółowe wskazówki, jak to zrobić, znajdziemy pod tym linkiem.

Papierowy wniosek ma aż 9 stron. Złożyć będzie go można w Ratuszu, urzędzie dzielnicy, albo ośrodku pomocy społecznej dopiero po 1 sierpnia. Po tym terminie będzie można go również wysłać pocztą. Tu piszemy, jak wypełnić formularz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: edukacja, technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-07-2018

ewaskandal zeby w polsce nie placic godnie za prace tylko rozdawac zasilki

23-07-2018

ewaskandal zeby w polsce nie placic godnie za prace tylko rozdawac zasilki

Rozwiń komentarze (2)

Wybrane dla Ciebie