Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wyprawka dla każdego ucznia. Dzieci dostaną pieniądze już we wrześniu

Wyprawka dla każdego ucznia. Dzieci dostaną pieniądze już we wrześniu

Fot. EAST NEWS

- Koszt wyprawki w wysokości 300 zł dla każdego ucznia wyniesie ok. 1,5 mld zł - poinformował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

- Będziemy w najbliższych dniach komunikowali szczegóły dotyczące tych propozycji. Każdy uczeń rozpoczynając rok dostanie 300 zł - powiedział Dworczyk w wywiadzie dla radia RMF FM.

Zapytany, od kiedy "wyprawka" będzie dostępna, minister odpowiedział: - Od września 2018 roku.

Odnosząc się do innej z weekendowych zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, o dalszej obniżce podatku dochodowego CIT dla małych firm, Dworczyk powiedział, że nie jest wykluczone, że spowoduje to dalszy wzrost dochodów skarbu państwa z tytułu tego podatku.

Wicepremier Beata Szydło o nowych projektach socjalnych

 

 

- Zmniejszyliśmy CIT do 15 proc., a o 13 proc. wzrosły wpływy z tego podatku. [...] Moim zdaniem, jest to (dalszy wzrost dochodów budżetu - red.) niewykluczone, dlaczego? Dlatego, że przedsiębiorcy wychodzą z szarej strefy, dlatego że widzą, że państwo ich poważnie traktuje. Zobaczymy, ale jesteśmy też gotowi ponieść ten koszt - powiedział minister.

Dworczyk powiedział, że środki na realizację planów przedstawionych przez premiera w sobotę będą pochodziły "przede wszystkim z uszczelnienia systemu podatkowego".

Podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy, premier zapowiedział wprowadzenie w najbliższym czasie niższych składek wpłacanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przez prowadzących działalność gospodarczą, a także obniżenie podatku dochodowego CIT dla małych firm - do 9 proc. z 15 proc. obowiązujących obecnie.

Obiecał także przedstawienie niebawem programu dla rolników dotyczącego kwestii handlu detalicznego, aby rolnicy mogli sprzedawać produkty z pominięciem wielkich pośredników.

Kolejny zapowiedziany program to "75+" i inne programy skierowane do seniorów - kwota 23 mld zł zostanie zagwarantowana po to, aby poprawić warunki seniorom i osobom niepełnosprawnym.

Morawiecki obiecał też kilka nowych projektów zakładających dalsze wsparcie dla rodzin, minimalną emeryturę dla kobiet, które urodziły co najmniej czwórką dzieci. Zapowiedział też, że jeszcze w tym roku rząd przeznaczy 1,5 mld zł na drogi gminne i powiatowe, zaś jesienią powoła specjalny fundusz z co najmniej 5 mld zł, które na 18 miesięcy będzie "wielkim zastrzykiem" na budowę dróg gminnych i powiatowych.

ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Rozczarowana
2018-06-12 09:01
Zgadzam się w 100% z "wściekła", wszystkie te programy "psuedo" rodzinne są stworzone aby poróżnić społeczność. My pracują musimy tyrać na bezrobotnych.....
Może warto zastanowić się nad zmianą trybu życia, przestać pracować i czerpać korzyści z Państwa niech inni na mnie pracują a nie ja na nich......
Niech rządzący przeanalizują swoje programy do czego one doprowadzają......
Wściekła
2018-06-11 16:46
Jak zwykle "program skierowany do wszystkich " a tak naprawde tylko do tych co maja ponad stan. Dziecko idace do przedszkola nie potrzebuje wyprawki? Potrzebuje i może nawet więcej niż dziecko idace do szkoły podstawowej. Te programy są chyba dla podniesienia ciśnienia . Bo mi jako matce pracującej wiecznie nic sie nie należy. Flaki trzeba sobie wypruc zeby zapewnić dziecku to co inni mają za free.
Angelika
2018-06-03 12:09
A dla czego dziecko które ma 5lat idzie do przedszkola i też jest obowiązek A oni nie dostaną A też potrzebują wyprawke
Pokaż wszystkie komentarze (385)