Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyprawka dla każdego ucznia. Dzieci dostaną pieniądze już we wrześniu

385
Podziel się

- Koszt wyprawki w wysokości 300 zł dla każdego ucznia, która ma zostać wdrożona we wrześniu, wyniesie ok. 1,5 mld zł - poinformował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Wyprawka dla każdego ucznia. Dzieci dostaną pieniądze już we wrześniu
(EAST NEWS)
bEgAsrNh

- Koszt wyprawki w wysokości 300 zł dla każdego ucznia wyniesie ok. 1,5 mld zł - poinformował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

- Będziemy w najbliższych dniach komunikowali szczegóły dotyczące tych propozycji. Każdy uczeń rozpoczynając rok dostanie 300 zł - powiedział Dworczyk w wywiadzie dla radia RMF FM.

Zapytany, od kiedy "wyprawka" będzie dostępna, minister odpowiedział: - Od września 2018 roku.

bEgAsrNj

Odnosząc się do innej z weekendowych zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, o dalszej obniżce podatku dochodowego CIT dla małych firm, Dworczyk powiedział, że nie jest wykluczone, że spowoduje to dalszy wzrost dochodów skarbu państwa z tytułu tego podatku.

Zobacz także: Wicepremier Beata Szydło o nowych projektach socjalnych

- Zmniejszyliśmy CIT do 15 proc., a o 13 proc. wzrosły wpływy z tego podatku. [...] Moim zdaniem, jest to (dalszy wzrost dochodów budżetu - red.) niewykluczone, dlaczego? Dlatego, że przedsiębiorcy wychodzą z szarej strefy, dlatego że widzą, że państwo ich poważnie traktuje. Zobaczymy, ale jesteśmy też gotowi ponieść ten koszt - powiedział minister.

bEgAsrNp

Dworczyk powiedział, że środki na realizację planów przedstawionych przez premiera w sobotę będą pochodziły "przede wszystkim z uszczelnienia systemu podatkowego".

Podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy, premier zapowiedział wprowadzenie w najbliższym czasie niższych składek wpłacanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przez prowadzących działalność gospodarczą, a także obniżenie podatku dochodowego CIT dla małych firm - do 9 proc. z 15 proc. obowiązujących obecnie.

Obiecał także przedstawienie niebawem programu dla rolników dotyczącego kwestii handlu detalicznego, aby rolnicy mogli sprzedawać produkty z pominięciem wielkich pośredników.

Kolejny zapowiedziany program to "75+" i inne programy skierowane do seniorów - kwota 23 mld zł zostanie zagwarantowana po to, aby poprawić warunki seniorom i osobom niepełnosprawnym.

bEgAsrNq

Morawiecki obiecał też kilka nowych projektów zakładających dalsze wsparcie dla rodzin, minimalną emeryturę dla kobiet, które urodziły co najmniej czwórką dzieci. Zapowiedział też, że jeszcze w tym roku rząd przeznaczy 1,5 mld zł na drogi gminne i powiatowe, zaś jesienią powoła specjalny fundusz z co najmniej 5 mld zł, które na 18 miesięcy będzie "wielkim zastrzykiem" na budowę dróg gminnych i powiatowych.

bEgAsrNK
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(385)
Rozczarowana
3 lata temu
Zgadzam się w 100% z "wściekła", wszystkie te programy "psuedo" rodzinne są stworzone aby poróżnić społeczność. My pracują musimy tyrać na bezrobotnych..... Może warto zastanowić się nad zmianą trybu życia, przestać pracować i czerpać korzyści z Państwa niech inni na mnie pracują a nie ja na nich...... Niech rządzący przeanalizują swoje programy do czego one doprowadzają......
Wściekła
3 lata temu
Jak zwykle "program skierowany do wszystkich " a tak naprawde tylko do tych co maja ponad stan. Dziecko idace do przedszkola nie potrzebuje wyprawki? Potrzebuje i może nawet więcej niż dziecko idace do szkoły podstawowej. Te programy są chyba dla podniesienia ciśnienia . Bo mi jako matce pracującej wiecznie nic sie nie należy. Flaki trzeba sobie wypruc zeby zapewnić dziecku to co inni mają za free.
Angelika
3 lata temu
A dla czego dziecko które ma 5lat idzie do przedszkola i też jest obowiązek A oni nie dostaną A też potrzebują wyprawke
bEgAsrNL
Slazaczka
3 lata temu
Ja tez jestem matką samotnie wychowujaca jedno dziecko od 10 lat. Dziecko ma prawie 12 lat. Ale 500 plus nie dostaje .mimo że zarabiam najniższa krajowa. To jest paranoja. Żadne świadczenia oprócz funduszu alimentacyjnego mi nie nie należą. A tak jest głośno o pomocy rodzinom i rodzicom. Mi kto ma pomóc? ???
Ilona
3 lata temu
Ja jestem samotna mama twój córek i tesz sama wychowuje sama dzieci bez ojca bo nas zostawił sama wszystko płacę za wszystko i dla mnie te 300zloty na wyprawkę szkolną we wrześniu to jest bardzo dobre rozwiązanie każdy pieniądze mi się przydadzą bo moje dziecko idzie do pierwszej klasy będzie na wyprawkę szkolną
...
Następna strona