Notowania

Wyprawka dla każdego ucznia. Dzieci dostaną pieniądze już we wrześniu

- Koszt wyprawki w wysokości 300 zł dla każdego ucznia, która ma zostać wdrożona we wrześniu, wyniesie ok. 1,5 mld zł - poinformował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

- Koszt wyprawki w wysokości 300 zł dla każdego ucznia wyniesie ok. 1,5 mld zł - poinformował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

- Będziemy w najbliższych dniach komunikowali szczegóły dotyczące tych propozycji. Każdy uczeń rozpoczynając rok dostanie 300 zł - powiedział Dworczyk w wywiadzie dla radia RMF FM.

Zapytany, od kiedy "wyprawka" będzie dostępna, minister odpowiedział: - Od września 2018 roku.

Odnosząc się do innej z weekendowych zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, o dalszej obniżce podatku dochodowego CIT dla małych firm, Dworczyk powiedział, że nie jest wykluczone, że spowoduje to dalszy wzrost dochodów skarbu państwa z tytułu tego podatku.

Wicepremier Beata Szydło o nowych projektach socjalnych

- Zmniejszyliśmy CIT do 15 proc., a o 13 proc. wzrosły wpływy z tego podatku. [...] Moim zdaniem, jest to (dalszy wzrost dochodów budżetu - red.) niewykluczone, dlaczego? Dlatego, że przedsiębiorcy wychodzą z szarej strefy, dlatego że widzą, że państwo ich poważnie traktuje. Zobaczymy, ale jesteśmy też gotowi ponieść ten koszt - powiedział minister.

Dworczyk powiedział, że środki na realizację planów przedstawionych przez premiera w sobotę będą pochodziły "przede wszystkim z uszczelnienia systemu podatkowego".

Podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy, premier zapowiedział wprowadzenie w najbliższym czasie niższych składek wpłacanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przez prowadzących działalność gospodarczą, a także obniżenie podatku dochodowego CIT dla małych firm - do 9 proc. z 15 proc. obowiązujących obecnie.

Obiecał także przedstawienie niebawem programu dla rolników dotyczącego kwestii handlu detalicznego, aby rolnicy mogli sprzedawać produkty z pominięciem wielkich pośredników.

Kolejny zapowiedziany program to "75+" i inne programy skierowane do seniorów - kwota 23 mld zł zostanie zagwarantowana po to, aby poprawić warunki seniorom i osobom niepełnosprawnym.

Morawiecki obiecał też kilka nowych projektów zakładających dalsze wsparcie dla rodzin, minimalną emeryturę dla kobiet, które urodziły co najmniej czwórką dzieci. Zapowiedział też, że jeszcze w tym roku rząd przeznaczy 1,5 mld zł na drogi gminne i powiatowe, zaś jesienią powoła specjalny fundusz z co najmniej 5 mld zł, które na 18 miesięcy będzie "wielkim zastrzykiem" na budowę dróg gminnych i powiatowych.

Tagi: wyprawka szkolna, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-04-2018

rójTo w sumie przestaje się opłacać pracować. za czwórkę dzieci 2 tys a później emerytura, to bez sensu latać do pracy za te same pieniądze.

16-04-2018

XBCiekawe komu teraz odbiorą żeby komuś dać?

17-04-2018

małaBardzo fajny pomysł, naprawdę to pierwszy rząd który coś robi dla naszego narodu a nie tylko okrada. Brawo !!!!

Rozwiń komentarze (385)