Notowania

Wystawili fikcyjne faktury na 160 mln zł. CBA zatrzymało tureckich biznesmenów z Wólki Kosowskiej

Do dziś w tym śledztwie zarzuty dotyczące m.in. udziału w latach 2014-2017 w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszało 38 podejrzanych: pośredników, pomocników i przedstawicieli spółek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CBA)
Przestępcy wyprali ponad 161 milionów złotych dochodów z przestępstw.

Wystawili fikcyjne faktury VAT na 160 mln zł i wyłudzili ponad 30 mln zł VAT. Agenci CBA zatrzymali kolejne trzy osoby, pochodzenia tureckiego, działające w branży tekstylnej w Wólce Kosowskiej. Przy zatrzymaniu brali udział żołnierze Żandarmerii Wojskowej.

Jak poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne, kwoty te mogą się zwiększyć, czynności trwają. Funkcjonariusze CBA przeszukują mieszkania zatrzymanych, a w biurach zabezpieczają dokumentację księgową.

Do dziś w tym śledztwie zarzuty dotyczące m.in. udziału w latach 2014-2017 w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszało 38 podejrzanych: pośredników, pomocników i przedstawicieli spółek.

Wideo: nielegalny bazar w Wólce Kosowskiej wciąż działa

Grupa dokonywała przestępstw polegających na fikcyjnym obrocie m.in. towarami tekstylnymi i wystawianiu nierzetelnych faktur VAT. W tej sprawie w lutym agenci CBA zatrzymali prezesa i wiceprezesa dużej agencji pracy tymczasowej.

Ustalenia CBA wskazują, że zatrzymani doprowadzili do wyłudzenia zwrotu podatku w wysokości ponad 30 mln zł, a w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, poprzez system spółek i przelewów, wyprali ponad 161 milionów złotych dochodów z przestępstw.

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie wyklucza kolejnych zatrzymań i rozszerzenia zarzutów.

Mimo zakrojonych na szeroką skalę działań organów ścigania, nielegalny handel w Wólce Kosowskiej trwa w najlepsze. Jak niedawno sprawdziliśmy, ubrania i perfumy bez paragonu nadal można kupić. Wystarczy na miejscu pojawić się po zmroku.

Wieczorem Wólka Kosowska wygląda na wymarłą. Jedyny ruch to kilka białych van-ów, które błyskawicznie znikają za bramą zamkniętego osiedla i grupka kierowców ciężarówek przed wjazdem do centrum logistycznego. Gigantyczne hale targowe są zamknięte na głucho. Sytuacja zmienia się, gdy kilka minut po 21:00 wjeżdżamy w jedną z bocznych uliczek. Więcej w tym materiale.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez: dziejesie.wp.pl

Tagi: wyłudzenia vat, przestępczość gospodarcza, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-06-2018

a Kopara chciasła ich wieceji Schetyn a i ten Tomczyk i ten Ryzy z brukseli

11-06-2018

dfgdfgdfga kler najpierw wzial odszkodowania a teraz odzyskuje ziemie i nie tylko jakim cudem? PISOWYM.

11-06-2018

HmmmA kiedy usłyszymy ile odzyskano zamiast ile ukradziono? Łapać złodzieja każdy głupi potrafi.

Rozwiń komentarze (26)