Notowania

Przejdź na
gzm
16.05.2011 16:33

Wywalczą bezpłatne autostrady na Śląsku?

Nie jest wykluczone, że autostrada A1 będzie na Górnym Śląsku bezpłatna - trudniejsza jest sytuacja z autostradą A4. Cezary Grabarczyk bada jednak możliwości w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Nie jest wykluczone, że autostrada A1 będzie na Górnym Śląsku bezpłatna - trudniejsza jest sytuacja z autostradą A4. Cezary Grabarczyk bada jednak możliwości w tej sprawie.

Ministrem infrastruktury spotkał się w Warszawie z przewodniczący Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, Dawidem Kostempskim. GZM walczy od kilku miesięcy o bezpłatne przejazdy autostradami między górnośląskimi miastami.

Przedstawiciele Górnego Śląska przekazali też ministrowi listę z około 50 tysiącami podpisami pod petycją o bezpłatny przejazd nowym odcinkiem autostrady A1. Kostempski poinformował, że minister cały czas analizuje sytuację.

POSŁUCHAJ PRZEWODNICZĄCEGO GZM:

Wniosek o zwolnienie z opłat na autostradzie A1 od Gorzyczek do Pyrzowic minister nazwał śmiałym. A4 być może będzie bezpłatna od Gliwic do Katowic. Ma jednak powstać system abonamentów dla mieszkańców, którzy często korzystają z autostrad.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t32921.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;chce;bysmy;placili;za;przejazd;obwodnicami,78,0,636494.html) Rząd chce byśmy płacili za przejazd obwodnicami Grabarczyk: zwolnienie byłoby możliwe, gdyby część kosztów utrzymania przejęły samorządy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t86455.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grabarczyk;zapowiada;kontrole;oplat;za;drogi,150,0,817046.html) Grabarczyk zapowiada kontrole opłat za drogi Około 100 inspektorów powinna zatrudnić w tym roku Inspekcja Transportu Drogowego. Będą obsługiwać elektroniczny system poboru opłat. E-myto rusza w lipcu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/t21878.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ustalono;stawki;za;jazde;autostradami,80,0,767056.html) Ustalono stawki za jazdę autostradami Na wybudowanych przez państwo trasach, drogowcy mają zarabiać ponad mld zł rocznie.
Tagi: gzm, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz