Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oc
26.09.2007 07:02

Wyższe OC - jeszcze nie teraz?

Najwięksi ubezpieczyciele poczekają z podwyżkami składek do czasu, aż Trybunał Konstytucyjny wyda wyrok w sprawie tzw. podatku Religi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Tak zwany "podatek Religi" to opłata, która będzie trafiała do NFZ z przeznaczeniem na leczenie ofiar wypadków komunikacyjnych. Firmy ubezpieczeniowe będą musiały zapłacić 12 procent od każdej polisy.

Posłowie PO, PSL i SLD zarzucili temu rozwiązaniu niezgodność z konstytucją i skierowali wniosek do rozpatrzenia Trybunałowi Konstytucyjnemu.

ZOBACZ TAKŻE: Podatek Religi trafi do TK
"Gazeta Prawna" pisze, że na razie nie wzrosną ceny polis OC.
Według dziennika, większość towarzystw - w tym lider rynku PZU - raczej powstrzyma się z podwyżkami. Czekają bowiem na stanowisko Trybunału Konstytucyjnego, który sprawdzi, czy podatek jest zgodny z konstytucją.

Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że składki wzrosną, choć dopiero za kilka miesięcy, i nie dla wszystkich w jednakowym stopniu. Towarzystwa ubezpieczeniowe starają się bowiem wyłowić grupy "dobrych klientów", którzy mimo uwzględnienia podatku dla Narodowego Funduszu Zdrowia, dostaną korzystna ofertę.

W redakcyjnym komentarzu Marcin Jaworski zauważa, że gdyby nie ostra konkurencja o pieniądze kierowców, już od 1 października wszyscy kupujący OC komunikacyjne płaciliby składki o 15 proc. wyższe.

"Teraz więc klienci muszą nauczyć się korzystać z bogactwa wyboru i porównywać przynajmniej kilka ofert, zanim wybiorą najlepszą i tanią polisę" - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Tagi: oc, wiadomości, gospodarka, porady, ubezpieczenia, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz