Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wzrost PKB Indii większy niż dynamika w Chinach. Liczby robią wrażenie

0
Podziel się:

Indie pokonały Chiny na PKB. W 2015 roku Produkt Krajowy Brutto Indii wzrósł średnio o 7,5 proc. - wynika z oficjalnych danych. Tym samym Indie pokonały Chiny z ich wzrostem PKB w 2015 r. jedynie o 6,9 proc.

Wzrost PKB Indii większy niż dynamika w Chinach. Liczby robią wrażenie
(Jama masjid dilli6/Flickr CC BY-SA 3.0)

Indie pokonały Chiny na PKB. W 2015 roku Produkt Krajowy Brutto Indii wzrósł średnio o 7,5 proc. - wynika z oficjalnych danych. Tymczasem Chiny mogą się pochwalić tylko 6,9-procentowym wzrostem.

To wydarzenie bez precedensu, bo do tej pory nie zdarzyło się, aby gospodarka Indii rozwijała się szybciej niż Chin. 2015 rok jest w tym stuleciu pierwszym, gdy Indie górują nad Chinami.

Premier Indii Narendra Modi ocenia, że w całym roku podatkowym, który dla Indii kończy się 31 marca 2016 r. gospodarka jeszcze przyspieszy i zanotuje wzrost PKB o 7,6 proc.

Niektórzy eksperci zwracają jednak uwagę, że pomimo silnego wzrostu w gospodarce są też jej słabe punkty - w tym słabszy eksport i transport kolejowy, spowolnienie w inwestycjach i rolnictwie, czy też mało nowych zamówień.

Jednak co do jednego nie ma wątpliwości - gospodarka Indii mocno się rozwija i jest jasnym punktem wśród krajów zaliczanych do "rynków wschodzących".

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)