Notowania

usa
26.03.2010 19:20

Wzrost PKB USA mniejszy niż podawano

Nawet po tej korekcie w dół jest to największy wzrost PKB w ciągu sześciu lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sunshinecity/CC/Flickr)

*Rząd USA skorygował nieco w dół dane o wzroście gospodarki w czwartym kwartale zeszłego roku, chociaż nowe liczby wciąż świadczą o dość wysokim wzroście. *

PKB w IV kwartale ubiegłego roku wzrósł ostatecznie o 5,6 procenta w skali rocznej - podało w piątek Ministerstwo Handlu. Poprzednio informowano o wzroście 5,9 proc.

Nawet po tej korekcie w dół jest to największy wzrost PKB w ciągu sześciu lat.

Ekonomiści zwracają jednak uwagę, że został on osiągnięty najprawdopodobniej dzięki specjalnym, jednorazowym rządowym programom stymulacyjnym.

Przewiduje się, że w tym roku takie wysokie tempo nie da się utrzymać z powodu wciąż wysokiego bezrobocia i nadal złej sytuacji na rynku nieruchomości.

Z drugiej strony, są też oznaki optymistyczne. W czwartym kwartale 2009 wzrosły np. o 6,5 proc. zyski korporacji (po odliczeniu podatków), co sygnalizuje, że firmy mogą wkrótce zwiększać zatrudnienie.

W piątek administracja prezydenta Baracka Obamy ogłosiła nowy plan pomocy dla zadłużonych właścicieli domów, co może ustabilizować sytuację na rynku nieruchomości.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Ustawa o ubezpieczeniach w **USA** przegłosowana ]( http://www.money.pl/pieniadze/komentarze/artykul/ustawa;o;ubezpieczeniach;w;usa;przeglosowana,185,0,601529.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz