Notowania

Żabka wygrywa w sądzie. Pierwsze uniewinnienia od łamania zakazu handlu w niedzielę

Dwa wyroki uniewinniające i trzy odmowy wszczęcia postępowania. Franczyzobiorcy Żabki mogą działać i handlować we wszystkie niedziele, jako placówki pocztowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dwa wyroki uniewinniające i trzy odmowy wszczęcia postępowania. Franczyzobiorcy Żabki uzyskali pierwsze decyzje pozwalające im działać i handlować we wszystkie niedziele, jako placówki pocztowe. Ale Państwowa Inspekcja Pracy też ma korzystne dla siebie wyroki.

Spór między Państwową Inspekcją Pracy a Żabką trwa. Inspektorzy, kontrolujący właścicieli sklepów, czy stosują się do niedzielnego zakazu handlu, zarzucają franczyzobiorcom tej sieci nie przestrzeganie przepisów. Żabka z kolei powołując się na statut punktu pocztowego, podkreśla, że działają w zgodzie z przepisami.

Stanowisko Żabki poparły już dwa wyroki uniewinniające franczyzobiorców – informują wiadomoscihandlowe.pl. Sąd w trzech kolejnych przypadkach odmówił wszczęcia postępowania, stwierdzając, że franczyzobiorca powinien być traktowany jako placówka pocztowa.

PIP odbija piłeczkę podkreślają, że w tym samym czasie, zapadły też 64 wyroki nakazowe. Co uznaje rację inspektorów i potwierdza winę popełnienia wykroczenia. Jak przypomina portal, wątpliwości PIP wzbudzała znikoma, a w niektórych przypadkach zerowa, skala odbiorów przesyłek w Żabkach, które powoływały się na statusu placówki pocztowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, żabka, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-09-2018

darekNo tak. Dla urzędów np. statystycznego, skarbowego itp. o rodzaju prowadzonej działalności decyduje przeważający zakres działalności, czyli osiągany … Czytaj całość

22-09-2018

piotrzamiast zakazu w niedziele wystarczy uchwalic np 30 zl /h i pracownicy beda sami blagac zeby wtedy pracowac a klienci ktorzy maja ochote kupowac w … Czytaj całość

22-09-2018

kllol i co PIP się tak podnieca, że zapadły 64 wyroki nakazowe, te dwie sprawy też zaczęły się wyrokami nakazowymi, franczyzobiorcy się odwołali i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (32)