Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Żabka wygrywa w sądzie. Pierwsze uniewinnienia od łamania zakazu handlu w niedzielę

Żabka wygrywa w sądzie. Pierwsze uniewinnienia od łamania zakazu handlu w niedzielę

Dwa wyroki uniewinniające i trzy odmowy wszczęcia postępowania. Franczyzobiorcy Żabki uzyskali pierwsze decyzje pozwalające im działać i handlować we wszystkie niedziele, jako placówki pocztowe. Ale Państwowa Inspekcja Pracy też ma korzystne dla siebie wyroki.

Spór między Państwową Inspekcją Pracy a Żabką trwa. Inspektorzy, kontrolujący właścicieli sklepów, czy stosują się do niedzielnego zakazu handlu, zarzucają franczyzobiorcom tej sieci nie przestrzeganie przepisów. Żabka z kolei powołując się na statut punktu pocztowego, podkreśla, że działają w zgodzie z przepisami.

Zobacz również: Kolejne sklepy stają się placówkami pocztowymi. InPost kręci nosem na takie omijanie zakazu handlu w niedziele

Stanowisko Żabki poparły już dwa wyroki uniewinniające franczyzobiorców – informują wiadomoscihandlowe.pl. Sąd w trzech kolejnych przypadkach odmówił wszczęcia postępowania, stwierdzając, że franczyzobiorca powinien być traktowany jako placówka pocztowa.

Czytaj również: Zakaz handlu wciąż kontrowersyjny. Żabka nie zamierza rezygnować z metody "na placówkę pocztową"


PIP odbija piłeczkę podkreślają, że w tym samym czasie, zapadły też 64 wyroki nakazowe. Co uznaje rację inspektorów i potwierdza winę popełnienia wykroczenia. Jak przypomina portal, wątpliwości PIP wzbudzała znikoma, a w niektórych przypadkach zerowa, skala odbiorów przesyłek w Żabkach, które powoływały się na statusu placówki pocztowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

żabka, poczta, pip, zakaz handlu w niedziele
Czytaj także
Polecane galerie
Danka
2018-09-30 13:59
Nareszcie handlowcy będą mogli zająć się tym, na czym się znają czyli handlem a nie tracić czas i energię na użeranie się z różnymi dziwnymi organami państwowymi.
Ida
2018-09-30 13:51
Dobrze, że sądy nie przyłączyły się do tego hejtu na żabki i jej ajentów i zapadają mądre, zgodne z prawem wyroki.
Cyryl
2018-09-30 13:41
Żabce od początku zamiast nękania przez inspekcje pracy i rozpraw sądowych należały się gratulacje za inicjatywę i przedsiębiorczość.
Pokaż wszystkie komentarze (32)