Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Żabka wygrywa w sądzie. Pierwsze uniewinnienia od łamania zakazu handlu w niedzielę

32
Podziel się

Dwa wyroki uniewinniające i trzy odmowy wszczęcia postępowania. Franczyzobiorcy Żabki mogą działać i handlować we wszystkie niedziele, jako placówki pocztowej.

Żabka wygrywa w sądzie. Pierwsze uniewinnienia od łamania zakazu handlu w niedzielę
bDzJJACt

Dwa wyroki uniewinniające i trzy odmowy wszczęcia postępowania. Franczyzobiorcy Żabki uzyskali pierwsze decyzje pozwalające im działać i handlować we wszystkie niedziele, jako placówki pocztowe. Ale Państwowa Inspekcja Pracy też ma korzystne dla siebie wyroki.

Spór między Państwową Inspekcją Pracy a Żabką trwa. Inspektorzy, kontrolujący właścicieli sklepów, czy stosują się do niedzielnego zakazu handlu, zarzucają franczyzobiorcom tej sieci nie przestrzeganie przepisów. Żabka z kolei powołując się na statut punktu pocztowego, podkreśla, że działają w zgodzie z przepisami.

bDzJJACv

Stanowisko Żabki poparły już dwa wyroki uniewinniające franczyzobiorców – informują wiadomoscihandlowe.pl. Sąd w trzech kolejnych przypadkach odmówił wszczęcia postępowania, stwierdzając, że franczyzobiorca powinien być traktowany jako placówka pocztowa.

PIP odbija piłeczkę podkreślają, że w tym samym czasie, zapadły też 64 wyroki nakazowe. Co uznaje rację inspektorów i potwierdza winę popełnienia wykroczenia. Jak przypomina portal, wątpliwości PIP wzbudzała znikoma, a w niektórych przypadkach zerowa, skala odbiorów przesyłek w Żabkach, które powoływały się na statusu placówki pocztowej.

bDzJJACB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDzJJACW
wiadomości
KOMENTARZE
(32)
kl
2 lata temu
lol i co PIP się tak podnieca, że zapadły 64 wyroki nakazowe, te dwie sprawy też zaczęły się wyrokami nakazowymi, franczyzobiorcy się odwołali i ostatecznie sądy ich uniewinniły - i tak samo będzie z tymi pozostałymi 64 sprawami. było to do przewidzenia że PIP robi medialną zadymę dobrze zdając sobie sprawę z tego, że nie mają racji - bo jedyną ich bronią było rzucenie strachu na resztę sklepów, żeby się nie otwierały, bo też skończą w sądzie. A teraz wszystko powoli się klaruje, z kolei we wrześniu miała pojawić się propozycja nowelizacji ustawy, która mialaby obowiązywać od stycznia 2019, a jakoś cisza w tym temacie, bo tak naprawdę nikogo nie obchodzą jakieś żabki, rząd chciał dowalić marketom, najpierw podatkiem, a teraz zamykając je w niedziele i dopięli swego.
Krzysztof
2 lata temu
Zlikwidować ta PIP !TO DARMOZJADÓW MAMY DOŚĆ
Maciek
2 lata temu
I dobrze, chore prawo. U mnie pod domem pani ekspedientka w Żabce była super zadowolona z tego, cytuje : "Mam do wyboru jeden dzień wolny w tygodniu, mogę sobie wziąć środę by coś pozałatwiać - a w niedziele jak wszystko nieczynne nie byłoby takiej opcji". To naprawdę aż tak proste jest, aby przypodobać się klerowi robi się głupie przepisy oderwane od rzeczywistości.
bDzJJACX
piotr
2 lata temu
zamiast zakazu w niedziele wystarczy uchwalic np 30 zl /h i pracownicy beda sami blagac zeby wtedy pracowac a klienci ktorzy maja ochote kupowac w niedziele zamiast sluchac sredniowiecznych zabobonow tez beda zadowoleni
Mt
2 lata temu
Urzędy pracy też mają znikomą skalę znajdowania ludziom pracy, a jakoś państwo je wspiera...
...
Następna strona