Notowania

Zakaz handlu. Sąd zajmie się "placówkami pocztowymi" Żabki i innych sklepów

Państwowa Inspekcja Pracy donosi na osiedlowe sklepiki. Sąd ma sprawdzić, czy jako "placówki pocztowe" mają prawo działać w niedziele.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/ARKADIUSZ ZIOLEK)
Poszczególne sklepy Żabki reklamują się hasłem, że są otwarte w niedziele

Inspektorzy do sądów w całej Polsce kierują sprawy dotyczące "placówek pocztowych" otwartych w niedziele - informuje RMF. Chodzi przede wszystkim o sieć Żabka.

Poczta Polska, a także inne placówki pocztowe, mogą być otwarte w niedziele z zakazem handlu. Status takiej placówki posiadają punkty sieci Żabka, co wywołało oburzenie "Solidarności", która postulowała wprowadzenie zakazu.

Żabka broni się jednak, że zakaz handlu nie był bodźcem do działalności pocztowej. "W większości sklepów Żabka status placówek pocztowych obowiązuje od 2012 r. Sugestie, że został on przyjęty w związku ze zmianami legislacyjnymi, są niezgodne ze stanem faktycznym. Firma Żabka Polska nie podejmowała w ostatnich miesiącach żadnych działań zmierzających do zmiany statusu sklepów. Podkreślamy, że decyzja o otwarciu sklepów w niedziele objęte ograniczeniami pozostaje po stronie franczyzobiorców" - informują money.pl przedstawiciele sieci.

Zakaz handlu w niedzielę. OPZZ: ta ustawa to wsparcie dla firm kombinujących i źle płacących

Jak podkreśla RMF, Żabka twierdzi również, że posiada kilka ekspertyz prawnych, potwierdzających, że sklepy mogą być otwarte w niedziele z zakazem.

PIP ma co do tego wątpliwości, ale o ostateczną decyzję zwróciła się do sądów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zakaz handlu, żabka, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-06-2018

Poczta PolskaPo 20 latach zmuszony byłem odebrać przesyłkę na Poczcie Głównej w mojej miejscowości . Po wejściu do przestronnego KIEDYŚ i pełnego okienek … Czytaj całość

07-06-2018

stop głupocieDemagogia i fanatyzm kieruje zamykaczami sklepów w niedzielę ................................. Dlaczego tylko handlu "czepili "się decydenci … Czytaj całość

07-06-2018

MarekUzurpatorom Boga pewnie za mało na tacę spada....

Rozwiń komentarze (17)