Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Patryk Skrzat
|

Zakaz handlu. Sąd zajmie się "placówkami pocztowymi" Żabki i innych sklepów

18
Podziel się:

Państwowa Inspekcja Pracy donosi na osiedlowe sklepiki. Sąd ma sprawdzić, czy jako "placówki pocztowe" mają prawo działać w niedziele.

Poszczególne sklepy Żabki reklamują się hasłem, że są otwarte w niedziele
Poszczególne sklepy Żabki reklamują się hasłem, że są otwarte w niedziele (East News/ARKADIUSZ ZIOLEK)

Inspektorzy do sądów w całej Polsce kierują sprawy dotyczące "placówek pocztowych" otwartych w niedziele - informuje RMF. Chodzi przede wszystkim o sieć Żabka.

Poczta Polska, a także inne placówki pocztowe, mogą być otwarte w niedziele z zakazem handlu. Status takiej placówki posiadają punkty sieci Żabka, co wywołało oburzenie "Solidarności", która postulowała wprowadzenie zakazu.

Żabka broni się jednak, że zakaz handlu nie był bodźcem do działalności pocztowej. "W większości sklepów Żabka status placówek pocztowych obowiązuje od 2012 r. Sugestie, że został on przyjęty w związku ze zmianami legislacyjnymi, są niezgodne ze stanem faktycznym. Firma Żabka Polska nie podejmowała w ostatnich miesiącach żadnych działań zmierzających do zmiany statusu sklepów. Podkreślamy, że decyzja o otwarciu sklepów w niedziele objęte ograniczeniami pozostaje po stronie franczyzobiorców" - informują money.pl przedstawiciele sieci.

Zobacz także: Zakaz handlu w niedzielę. OPZZ: ta ustawa to wsparcie dla firm kombinujących i źle płacących

Jak podkreśla RMF, Żabka twierdzi również, że posiada kilka ekspertyz prawnych, potwierdzających, że sklepy mogą być otwarte w niedziele z zakazem.

PIP ma co do tego wątpliwości, ale o ostateczną decyzję zwróciła się do sądów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(18)
billi
2 lata temu
postawić ołtarzyki i udawać kościółek a sprzedawcy ministrantów chlebek jest upieczony i po kłopocie
august
6 lat temu
Zamiast walić w żabkę jak w bęben za to tylko że handlowcy chcą pracować i zarabiać to naprawdę rząd i solidarność wzięliby się do innych zadań.
Primus
6 lat temu
Żabka chciała skorzystać z tych możliwości które ta kiepska ustawa daje innym, bardziej uprzywilejowanym np. poczcie. No za to spotkała ją fala hejtu, pogróżek, a teraz kto wie może i wyroków sadowych. W pięknynm kraju zyjemy, naprawdę.
Kowalsky
6 lat temu
Przed sąd? Bo w tym kraju, gdzie dziurawe prawo wymyślane przez prawnych analfabetów zmienia się co chwila, i to zwykle na niekorzyść zwykłych obywateli, ktoś próbuje po porstu otworzyć sklep, źródło swego utrzymania? To za to go przed sąd?
polak zwykły
6 lat temu
…….Solidarności nie o pracowników handlu chodzi, tylko chcą narzucać jak mamy spędzać wolny czas: "Ograniczenie handlu w niedzielę może zmusić samorządy mniejszych gmin do stworzenia atrakcyjnej oferty na weekendową rekreację dla mieszkańców. Wtedy alternatywa, czy iść na zakupy, czy zostać w domu odejdzie do lamusa, ponieważ ludzie będą mieli ciekawsze możliwości spędzania wolnego czasu - stwierdza szef handlowej Solidarności i autor projektu zakazu handlu w niedzielę."……. To i kościoły też pozamykać w niedzielę jak wolne to wszyscy ! Bo kościoły zabierają rodzinom czas przeznaczony na życie rodzinne !!!!......... Przecież do kościoła też można pójść w tygodniu !!!