Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zadłużenie Skarbu Państwa maleje

10
Podziel się:

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec lipca 2018 r. spadło o 1 proc. w porównaniu do stanu na koniec czerwca.

Zadłużenie Skarbu Państwa maleje
(Franciszek Mazur/Agencja Gazeta)
bETqIeEl

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec lipca 2018 roku wyniosło 947,1 mld zł. Ministerstwo Finansów szacuje, że było o 9,1 mld zł (1 proc.) niższe w porównaniu w czerwcem tego roku.

Zadłużenie w podziale według kryterium miejsca emisji wyniosło:

o dług krajowy – ok. 660,8 mld zł

bETqIeEn

o dług w walutach obcych – ok. 286,3 mld zł, tj. 30,2 proc. całego długu Skarbu Państwa.

Od początku roku zadłużenie krajowe Skarbu Państwa wzrosło o 18,0 mld zł, a zadłużenie nominowane w walutach obcych zwiększyło się w tym okresie o 9,7 mld zł.

Zobacz także: Pensja minimalna w wysokości 2220 zamiast proponowanych 2250. "Tempo podniesienia przekracza wzrost PKB"
bETqIeEt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETqIeEO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(10)
jerry
3 lata temu
zapomnieli dodać,że to przez PIS ten dług maleje....
bezpartyjny
3 lata temu
deficyt deficytem a dług rośnie co z tego ze w tym roku zadłużymy się nie na 40 tylko na 30 mld niedługo oficjalnie liczony dług wynosił będzie ponad bilion,, dziura w ZUS też rośnie, owszem z obniżenia wieku emerytalnego mogą się cieszyć osoby 60+ oni mają emeryturę na wyciągnięcie ręki, pożyją jeszcze max 25 lat reszta ich nie interesuje, jednak my młodzi nie mamy z czego się cieszyć nasze składki są przejadane, coraz mniej osób będzie płaciło ZUS, a nasze dalsze pokolenia będą spłacać długi (szacunkowa wartość uprawnień emerytalno-rentowych nabytych w ramach ubezpieczeń społecznych wynosi ponad 5,5 bilionów). Polskie rządy od lat 90 bawiły i upajały władzą czerpiąc korzyści pełnymi garściami i nic tego nie zmieni. A jeśli ktoś myśli inaczej to współczuje późniejszych rozczarowań...
Dziadek
3 lata temu
Proszę o trzy wykazy w faktycznych/realnych wartościach, podane kwartalnie od początku "panowania" PiS: wartość zadłużenia kraju, ilość urzędników administracji publicznej i pocentowy udział podatku wraz z wszelkimi daninami nazwanymi inaczej dla zmylenia w medianie zarobków. Miło byłoby też mieć wskaźnik wysokości udziału firm o polskim kapitale w sławetnym PKB.
bETqIeEP
wyborca
3 lata temu
Małe to pocieszenie. Nigdy więcej rządów Partii Oszustów i im podobnych, ale i z Pis daleko nie zajedziemy. Tym bardziej że widać że choć spełniają te swoje obietnice, to wszystkie takie jakieś oszukane i po części. Wolałbym żeby musieli się dogadać z Kukiz15. Oni by ich za mordę trzymali. Za Korwina kciuków nie trzymam, bo program w dużej częsci dobry, ale jemu samemu już nie ufam
Scrutinizer
3 lata temu
Zobaczymy na koniec roku. Będzie jak z deficytem. ...a boom gospodarczy się kończy.