Notowania

Zakaz handlu w niedziele. Legislacyjny bubel roku

W ustawie zakazującej handlu w niedziele wprowadzono ponad 30 wyjątków. Mogą prowadzić do absurdalnych sytuacji. Największe zamieszanie może spowodować olej rybny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Igor Bukhlin)

W ustawie zakazującej handlu w niedziele wprowadzono ponad 30 wyjątków. Mogą prowadzić do absurdalnych sytuacji. Największe zamieszanie może spowodować olej rybny.

- Wiele stacji benzynowych prawdopodobnie przemyśli swój model biznesowy i powstaną tam supermarkety, które będą czynne w niedziele - mówi w rozmowie z MarketNews24 Marek Tatała, ekspert Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR).

Wśród wyjątków od zakazu handlu w niedziele wpisano także miejsca, które prowadzą odbiór i handel produktami pochodzenia rybnego.

- Olej rybny to produkt pochodzenia rybnego. Czy pod tym pretekstem supermarket, który ma taki olej, będzie mógł być czynny w niedziele? - pyta ekspert i wymienia kolejne absurdy wynikające z ustawy.

Ustawa uznana została przez FOR za prawny bubel roku. Na Facebooku i Twitterze FOR trwa akcja #BubelRoku dotycząca ustawy.

Poprzez 44 grafiki - publikowane codziennie w mediach społecznościowych - aż do 1 marca, czyli dnia, w którym ustawa o zakazie handlu wchodzi w życie, eksperci FOR pytają o to, co ustawodawca miał na myśli, formułując tak niezrozumiałe przepisy. Akcja określana jako #BubelRoku ma pokazać, że prawo powinno być stanowione z rozwagą.

Tagi: handel, zakaz handlu w niedziele, wiadomości, wideo, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
MarketNews24
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-01-2018

ŻanetaWitam wszystkich serdecznie ja jestem jak najbardziej za wolnymi niedzielami. Jestem osobą pracującą w Galerii i uważam że niedziela powinna być dla … Czytaj całość

28-01-2018

KasiaSuper ustawa .tylko lumpy i a.a narzekają że nie będzie gdzie setki kupić w niedzielę , widać po wpisach jest ich wiele

28-01-2018

jaskoJa chcę kupować w niedzielę bo często pracuję w weekendy i w czterech literach mam kasjerki i ich problemy z rodzinnym niedzielnym obiadkiem! Do … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (92)