Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Zakaz handlu w niedzielę. Zamykane galerie, klienci przed telewizorami

27
Podziel się:

Za 5 miesięcy niedziel objętych zakazem handlu będzie 37, a od 2020 roku - 45.

Za 5 miesięcy niedziel objętych zakazem handlu będzie już 37.
Za 5 miesięcy niedziel objętych zakazem handlu będzie już 37. (Daniel Bodzenta)

Skutki niedzielnego zakazu handlu w pełnym wymiarze dopiero poznamy, bo prawdziwy crash test dopiero przed nami. Dziś widoczne trendy będą się napędzać.

W tym roku mamy 23 niedziele bez handlu i to dopiero papierek lakmusowy tego, co faktycznie będzie oznaczać zakaz sprzedawania w ten dzień.Jak pisze ”Gazeta Wyborcza”, już za kilkanaście miesięcy czeka nas prawdziwy test.

Za 5 miesięcy niedziel objętych zakazem handlu będzie 37, a od 2020 roku - 45. Dopiero wówczas, zdaniem gazety, obserwowane dziś trendy nabiorą rozpędu i pokarzą co właściwie spowodowała te regulacja.

Tymczasem społeczeństwo jest spolaryzowane w tej sprawie. Niemal równoważą się głosy nawołujące do odwołania zakazu handlu i jego utrzymania. Zamknięcie galerii handlowych, spowodowało większą oglądalność programów telewizyjnych, zwłaszcza w niepogodę. Wcześniej nawet deszczowe niedziele częściej wykorzystywano na zakupy w galeriach handlowych – donosi "Wyborcza".

Zobacz także: Będą zmiany w zakazie handlu. Jasne stanowisko ministerstwa:

Właściciele centrów handlowych pytani oficjalnie, jakie skutki ma dla nich zakaz handlu w niedziele, robią dobra minę do złej gry i na razie każą czekać - czytamy w gazecie.

Jak wskazuje dziennik, na zamknięciu sklepów w dużych centrach tracą małe punkty handlowo-usługowe nieobjęte zakazem, a znajdujące się w obrębie galerii. Powód to mniejsza liczna klientów. Tracić będą także kina, restauracje i dziecięce place zabaw. Kto zyskuje? Głównie e-sklepy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(27)
as
4 lata temu
"pokarzą co właściwie spowodowała te regulacja" - nie chciało sie dźwigać teczki? do szkoły było pod górkę?
asdfg
4 lata temu
Urzędactwo do dzieła.....zlikwidowac e-sklepy.
Marcello
4 lata temu
Ta chora ustawa wykończy drobny polski handel. A jak nie ustawa, to zrobią to sądy i PIPy. Żabka próbowała, legalnie, na mocy dawno podpisanych umów otwierać sklepy w niedziele i zobaczice co ja spotkało? Pochwały i gratulacje? Albo chociaż święty spokój w prowadzeniu biznesu? A skąd! Kontrole, kary i wyroki sądu.
Łukasz
4 lata temu
Dla mnie symptomatyczne jest to, co dzieje się z żabką, żeby w państwie prawa karać sklepy za to, że działają zgodnie z prawem i dawno temu podpisanymi umowami? Chodzi mi o te usługi pocztowe które żabka może świadczyć już od lat, a które spotykają się z tak agresywną reakcją władz. Przeciez to jest niedopuszczalne, że tak niszczyć ludzi, firmę i miejsca pracy.
Jurek
4 lata temu
To może pozwólmy też mieć wolne niedziele pracownikom hoteli, szpitali, lotnisk, kolei, publicznego transportu miejskiego itp w niedziele. Zapewne ci pracownicy też chcieliby mieć wolne niedziele i spędzać je w gronie rodziny...
...
Następna strona