Notowania

Przejdź na

Zakaz handlu w niedzielę. Zamykane galerie, klienci przed telewizorami

Za 5 miesięcy niedziel objętych zakazem handlu będzie 37, a od 2020 roku - 45.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Daniel Bodzenta)
Za 5 miesięcy niedziel objętych zakazem handlu będzie już 37.

Skutki niedzielnego zakazu handlu w pełnym wymiarze dopiero poznamy, bo prawdziwy crash test dopiero przed nami. Dziś widoczne trendy będą się napędzać.

W tym roku mamy 23 niedziele bez handlu i to dopiero papierek lakmusowy tego, co faktycznie będzie oznaczać zakaz sprzedawania w ten dzień.Jak pisze ”Gazeta Wyborcza”, już za kilkanaście miesięcy czeka nas prawdziwy test.

Za 5 miesięcy niedziel objętych zakazem handlu będzie 37, a od 2020 roku - 45. Dopiero wówczas, zdaniem gazety, obserwowane dziś trendy nabiorą rozpędu i pokarzą co właściwie spowodowała te regulacja.

Tymczasem społeczeństwo jest spolaryzowane w tej sprawie. Niemal równoważą się głosy nawołujące do odwołania zakazu handlu i jego utrzymania. Zamknięcie galerii handlowych, spowodowało większą oglądalność programów telewizyjnych, zwłaszcza w niepogodę. Wcześniej nawet deszczowe niedziele częściej wykorzystywano na zakupy w galeriach handlowych – donosi "Wyborcza".

Będą zmiany w zakazie handlu. Jasne stanowisko ministerstwa:

Właściciele centrów handlowych pytani oficjalnie, jakie skutki ma dla nich zakaz handlu w niedziele, robią dobra minę do złej gry i na razie każą czekać - czytamy w gazecie.

Jak wskazuje dziennik, na zamknięciu sklepów w dużych centrach tracą małe punkty handlowo-usługowe nieobjęte zakazem, a znajdujące się w obrębie galerii. Powód to mniejsza liczna klientów. Tracić będą także kina, restauracje i dziecięce place zabaw. Kto zyskuje? Głównie e-sklepy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, zakaz handlu, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-07-2018

zorientowanyPracuję na galerii i wiem jak to wygląda z własnego doświadczenia.Jak widzę tych ludzi snujących się w niedziele bez celu z tępym wyrazem twarzy to … Czytaj całość

26-07-2018

ConanDo heh- proponuję usiąść za kasą i zobaczyć jak wygląda praca kasjera.I po co obrażać kasjerów? Co Ty lepszy z domu???

26-07-2018

Witt StwoszOd kiedy pokażą pisze się przez rz?Może autorze artykułu trzeba by było sięgnąć po słownik ortograficzny?

Rozwiń komentarze (27)