Notowania

Zaostrzenie zakazu handlu w niedzielę. Projekt spada z prządku obrad

Zakaz handlu ma zostać zaostrzony - tego chce rząd, ale i związkowcy. Sejm miał się w środę zająć przepisami, ale projekt jednak spadł z obrad Sejmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News (Marek Konrad/REPORTER))

- Dobra wiadomość po posiedzeniu Prezydium Sejmu jest taka, że z porządku obrad spadł projekt zaostrzający przepisy dot. zakazu handlu w niedziele - poinformował na twitterze poseł Stanisław Tyszka.

Marszałek Sejmu na sugestię posła K'15 poprosił Biuro Analiz Sejmowych o ocenę skutków regulacji. - Widać rosnący sprzeciw obywateli - skomentował Tyszka.

Jak informowaliśmy w money.pl, podczas posiedzeń Sejmu między 5 a 7 grudnia miały być omawiane dwa projekty ustaw PO, które mają znieść obecny zakaz handlu w niedzielę, a jednocześnie zagwarantować pracownikom wolne w dwie na cztery niedziele. Więcej przeczytasz tutaj.

Rząd planuje zaostrzenie obowiązującej od marca tego roku ustawy. Nie tylko pozbawione możliwości działania w każdą niedzielę zostaną sklepy ze statusem placówki pocztowej, ale także mocno okrojone zostanie pojęcie "rodziny".

Zakaz handlu w niedziele. Status placówki pocztowej nie dla sklepu:

29 listopada, odbyło się pierwsze czytanie tego projektu. Zarekomendowano przyjęcie ustawy w jej pierwotnym brzmieniu. Jedna ze zmian zakłada uściślenie, kto może nieodpłatnie pomagać w niedziele właścicielowi sklepu. Żona właściciela sklepu, jego dzieci czy rodzice będą mogli nieodpłatnie stanąć w niedzielę za ladą, ale już np. teściowa czy siostra – nie. W środę Komisja Nadzwyczajna do spraw deregulacji pozytywnie o tym projekcie noweli ustawy o handlu w niedziele.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, zakaz handlu w niedzielę, prawo, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-12-2018

antymirMoje zdanie; niedziele handlowe. pracownik ma gwarantowane dwie wolne niedziele, a za pracę w niedziele odbiór wolnego w tygodniu. Można załatwić … Czytaj całość

05-12-2018

QwertyCi co najwięcej krzyczą o wolnych niedzielach w handlu ...nigdy nie pracowali w niedzielę

05-12-2018

slupszczaninpraca w niedziele za PODWOJNA STAWKE na zasdzie dobrowlonosci

Rozwiń komentarze (24)