Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zmiany w ofe
14.01.2014 23:01

Zakaz reklamy OFE obowiązuje od jutra

Nie ma żadnych przeszkód, by mimo zakazu reklamy OFE, fundusze mogły informować klientów o swojej działalności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(arrakasta - Fotolia.com)

Obawy, że za opublikowanie informacji na przykład o stopach zwrotu można zostać ukarane są więc nieuzasadnione - mówi Marcin Dyl - prezes Izby Zarządzającej Funduszami i Aktywami.

Podkreślił, że czym innym jest przekonywanie, zachęcanie do danego OFE, a czym innym przekazywanie informacji dotyczących działalności funduszu. Taka informacja powinna być prawdziwa, rzetelna, nie powinna wprowadzać w błąd uczestników funduszy.

Ta możliwość przekazu istnieje, o czym nie należy zapominać - zaznaczył rozmówca Informacyjnej Agencji Radiowej. Dodał, że są regulacje prawne, które wprost nakazują publikowanie przez OFE pewnych danych, takich jak bieżące informacje o wycenie czy o portfelu funduszy.

Za publikowanie informacji kary nie będzie. Za reklamowanie OFE grozi kara grzywny do 3 milionów złotych. Zakaz reklamy funduszy jest częścią nowych przepisów dotyczących systemu emerytalnego. Cała ustawa, która ma dać Polakom możliwość wyboru czy chcą, by ich składki emerytalne wpływały i do OFE i do ZUS-u czy tylko do ZUS-u ma wejść w życie 1 lutego.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: zmiany w ofe, ofe, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz