Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zatrudnienie w Polsce. Są najnowsze dane

0
Podziel się:

Eurostat podał informacje o tym, jak w pierwszym kwartale 2012 roku wyglądało zatrudnienie w naszym kraju.

Zatrudnienie w Polsce. Są najnowsze dane
(Andreas Karelias/Dreamstime)

Zatrudnienie w I kwartale 2012 roku w Polsce wzrosło o 2,5 proc. rok do roku - podał Eurostat.

W ujęciu kwartalnym zatrudnienie w I kwartale 2012 r. wzrosło o 0,8 proc. W IV kwartale 2011 roku zatrudnienie wzrosło o 0,6 proc. rok do roku, a w ujęciu kwartał do kwartału wzrosło o 0,3 proc.

Według resortu pracy szacunkowa stopa bezrobocia rejestrowanego - na podstawie liczby pracujących z końca kwietnia - wyniosła w maju 12,6 procent. Jest to mniej o 0,3 punktu procentowego niż w kwietniu.

_ Liczba bezrobotnych w końcu maja 2012 roku wyniosła 2.015 tys. osób (na podstawie meldunków nadesłanych przez wojewódzkie urzędy pracy) i w porównaniu do końca kwietnia 2012 roku spadła o 57,6 tys. osób (o 2,8 proc.) _ - napisano.

W analogicznym okresie ubiegłego roku (maj 2011 - kwiecień 2011) liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 80,9 tys. (o 4 proc.).

Czytaj więcej w Money.pl
Plaga bezrobocia. Bez Euro 2012 byłoby gorzej Ponad 2 miliony Polaków nie ma pracy. Money.pl sprawdził czy może się to zmienić oraz czy możemy liczyć na podwyżki płac.
Najnowsze dane z polskiego rynku pracy W strefie euro bezrobocie jest najwyższe od niemal 14 lat. Zobacz, gdzie o zatrudnienie jest najciężej.
Bezrobocie w Polsce poniżej 10 procent W porównaniu z poprzednim miesiącem, w lipcu więcej Polaków miało zatrudnienie. Za to w strefie euro liczba osób bez pracy wzrosła.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)