Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zawadzki:"Dziadowski premier" odsłania słabość PiS

0
Podziel się:

Platforma może spać spokojnie. Ze strony opozycji nic jej nie grozi.

<a href="http://www.facebook.com/zawadzki.moneypl" rel="nofollow" target="_blank"><b>Paweł Zawadzki</b>, analityk Money.pl</a>
<br /><br />
Komentator wydarzeń gospodarczych i giełdowych. Zwolennik analizy technicznej, popartej podstawowymi badaniami sytuacji finansowej spółek i racjonalnego podejścia do finansów osobistych.
<a href="http://www.facebook.com/zawadzki.moneypl" rel="nofollow" target="_blank"><b>Paweł Zawadzki</b>, analityk Money.pl</a> <br /><br /> Komentator wydarzeń gospodarczych i giełdowych. Zwolennik analizy technicznej, popartej podstawowymi badaniami sytuacji finansowej spółek i racjonalnego podejścia do finansów osobistych.
bESHkAFx

Prezydent, premier i posłowie podzielili się opłatkiem i myślami są już przy wigilijnym stole. Wygląda zatem na to, że jesienna ofensywa ustawowa Platformy Obywatelskiej zamieni się w ofensywę zimową, wiosenną, a całkiem prawdopodobne jest nawet jej przeobrażenie w przedwyborczą defensywę. Najmocniej zaskakuje jednak brak merytorycznej reakcji ze strony opozycji.

Najciekawsze nie jest to, że Platforma z olbrzymim prawdopodobieństwem nie wywiąże się z większości swoich wcześniejszych zapowiedzi. Zdecydowanie większą niespodzianką byłaby realizacja jej obietnic. Obecnie trudno oczekiwać, że zamiast myśleć o choinkach, karpiach i prezentach posłowie będą zajmować się przywilejami emerytalnymi, pakietem ustaw zdrowotnych, czy funduszami emerytalnymi.

To, na co warto zwrócić uwagę, to zachowanie opozycji. Bo po co patrzeć rządzącym na ręce, kiedy co pewien czas w mediach pojawiają się coraz bardziej kosmiczne pomysły dotyczące wszystkich Polaków, czyli nowe koncepcje OFE? Z jakiego powodu punktować zmiany dławiące polską przedsiębiorczość, takie jak zabieranie ulg w podatku VAT na paliwo?

bESHkAFz

Przecież dużo prościej trzymać się utartej już ścieżki. Można, jak poseł Joachim Brudziński obrzucać Donalda Tuska epitetami i nazywając go _ dziadowskim premierem _, wciąż wyliczać, co zrobił źle na miejscu katastrofy Smoleńskiej. Można także, podobnie jak szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak, obarczyć premiera winą za niskie temperatury, śnieg za oknem i trudności z nimi związane.

Najciekawszy jest jednak nowy, wybitnie ostatnio niekorzystny dla Platformy, miernik służący do oceny poczynań rządzących, czyli cena paliwa. Tylko dlaczego się zatrzymywać? Obwińmy rządzących za zbyt wysoką cenę ropy naftowej, spekulacje na światowych rynkach finansowych, czy problemy z zadłużeniem w Unii Europejskiej, które powodują, że złoty zamiast się umacniać słabnie?

Być może Donald Tusk, aby uszczęśliwić swoją polityczną konkurencję powinien wybrać się po nauki do niezwykle skutecznego premiera Rosji. Po tym jak Władymira Putina oburzyła wysoka cen mięsa w jednej z rosyjskich sieci handlowych, jej kierownictwo zaoferowało wielką wyprzedaż kilku tysięcy artykułów. W walce z drożejącą ropą naftową wskazówki rosyjskiego premiera mogą jednak nie wystarczyć.

Autor jest dziennikarzem Money.pl

bESHkAFF
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t122701.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/raporty/artykul/najnowszy;pomysl;rzadu;to;emerytury;nizsze;o;10;procent,81,0,722001.html) Najnowszy pomysł rządu to emerytury niższe o 10 procent Tyle możemy stracić po wprowadzeniu obligacji emerytalnych. Batalia o zmiany w OFE wchodzi w decydującą fazę. Money.pl sprawdził, jak na wysokość naszych emerytur mogą przełożyć się pomysły, którymi zajmuje się rząd.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t82586.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/oni;zabrali;przedsiebiorcom;ulgi;w;vat;za;paliwo,71,0,728135.html) Oni zabrali przedsiębiorcom ulgi w VAT za paliwo Nawet przewodniczący komisji _ Przyjazne państwo _ Adam Szejnfeld, i biznesmen Mirosław Drzewiecki z PO, głosowali za ograniczeniem w odpisywaniu VAT od aut z kratką i paliwa do firmowych samochodów. Nowelizacja poparli także opozycjoniści m.in. Mariusz Błaszczak z PiS i Marek Borowski z SDPL.
bESHkAGa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)