Notowania

zelmer
06.02.2009 14:29

Zelmer przerywa produkcję

Przerwa spowodowana jest spadkiem zamówień. Spółka chce zwalniać pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Hawałej)

Producent sprzętu AGD Zelmer zdecydował o kilkudniowym zawieszeniu produkcji w zakładzie w Rzeszowie. Przerwa produkcyjna potrwa od 9 do 13 lutego bieżącego roku. Przyczyną jest spadek zamówień, związany z narastającym kryzysem gospodarczym.

_ - Podjęcie tej decyzji było dla nas niezbędne. W sytuacji dużej niepewności co do przyszłości rynku polskiego i rynków eksportowych musimy szybko reagować i podejmować nawet trudne z punktu widzenia załogi decyzje _ - poinformował prezes spółki Janusz Płocica.

* [ Bezrobocie w styczniu znów dwucyfrowe ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/bezrobocie;w;styczniu;znow;dwucyfrowe,164,0,420772.html )

Płocica dodał, że kilkadziesiąt osób w tym czasie będzie uczestniczyć w zaplanowanych wcześniej szkoleniach (refundowanych ze środków unijnych), a pozostali pracownicy wykorzystają urlopy.

Jednocześnie spółka rozpoczyna wdrażanie programu dobrowolnych odejść, który potrwa do kwietnia. Zgodnie z założeniami, skorzysta z niego od kilkudziesięciu do stu pracowników, którzy będą mogli przejść darmowe szkolenia (m.in. z zakresu aktywnego poszukiwania pracy), otrzymają też pomoc specjalistycznej firmy doradztwa personalnego.

* [ Fedak: Bezrobocie może urosnąć o 1-2 proc. ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/fedak;bezrobocie;moze;urosnac;o;1-2;proc;,62,0,422974.html )

W końcu stycznia spółka obniżyła prognozę zysku netto za 2008 r. (do 26,0 mln zł z 33,6 mln zł) ze względu na konieczność utworzenia rezerwy związanej z wyceną walutowych transakcji opcyjnych w kwocie 28,3 mln zł.

Narastająco w I-III kw. 2008 roku grupa miała 33,44 mln zł zysku wobec 25,97 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 315,21 mln zł wobec 285,04 mln zł.

* [ Wskaźniki inflacji i bezrobocia ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/ )
* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
Tagi: zelmer, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz