Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany dotyczące emerytur już jutro. Prezydent zapowiedział, że podpisze ustawę

50
Podziel się

W poniedziałek prezydent ma podpisać ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Jak mówił w wywiadzie dla money.pl PPK - oprócz dodatkowego zabezpieczenia emerytalnego dla obywatela - stworzą nowe koło zamachowe dla polskiej gospodarki.

Zmiany dotyczące emerytur już jutro. Prezydent zapowiedział, że podpisze ustawę
(Paweł Supernak)
bDShicYB

- Jestem gotowy podpisać ustawę o PPK i prawdopodobnie zaraz po przyjeździe do Warszawy to zrealizuję - stwierdził w rozmowie z money.pl prezydent Andrzej Duda - Termin konstytucyjny 21 dni, który mam na to, upływa w poniedziałek - dodał.

Jak informowaliśmy w money.pl, PPK to w zasadzie długoterminowy program oszczędnościowy. Dla każdego chętnego i pracującego Polaka. Rząd na każdym kroku podkreśla, że pracownicze plany kapitałowe nie mają nic wspólnego z systemem emerytalnym. Jednak nie ma wątpliwości, że cel mają jeden - sprawić, że Polacy będą mieli więcej pieniędzy na starość.

bDShicYD

Prezydent dodał, że w czwartek spotkał się z przedstawicielami dużych polskich firm i pytał o PPK. - W zasadzie wszyscy oceniali to jako rozwiązanie korzystne. Oczywiście mając świadomość, że część kosztów będzie obciążała pracodawców - zdradził.

Andrzej Duda stwierdził, że jeśli projekt zostanie dobrze zrealizowany, powinien przynieść korzyści i gospodarce, i pracownikom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDShicZe
KOMENTARZE
(50)
babcia61
2 lata temu
tak jest ,,koło zamachowe dla gospodarki polskiej,,? zabrać ludziom pieniądze pod pozorem lepszej przyszłości i wpompować w gospodarkę, a potem niech nas pocałują w głębokie poważanie?
ak001
2 lata temu
Jasne - będzie co przygarnąć, gdy budżet padnie, tak jak te nieszczęsne "filary"
Andrzej
2 lata temu
A dlugopis dalej podpisuje jarkowe pomysly I udaje ze to jego inicjatywa andrzeju niepal glupa wszyscy wiemy ześ tylko długopis
bDShicZf
kris
2 lata temu
Nie wierzę w żadne słowa, które wypowiada ten facet. Obiecał emeryturę po 40. przepracowanych latach. I co? Nic. Swoją wątpliwą postawą dał przykład, jak łatwo zrobić z gęby cholewę.
Trzeżwy
2 lata temu
Nie jestem pracodawcą,tylko pracownikiem niemniej oburza mnie narzucanie pracodawcy obowiązkowego haraczu na zatrudnianego pracownika.Przecież to finalnie doprowadzi do drastycznego zwiększenia kosztów pracy i może doprowadzić do zwalniania pracowników lub ich wysyłanie na samozatrudnienie,bądż w ogóle zacznie się zamykanie i przenoszenie firm z tego PiS -owskiego kołchozu.W końcu - czytałem ten projekt i jest to cwaniacki projekt państwa którzy najpierw zabiorą cześć z pensji pracownika jeśli się na to zgodzi,drugą część ustawowo narzucą pracodawcy.Nikt nie wie gdzie te pieniądze będą inwestowane,na jaki procent(na pewno nie na równy procentom z lokat),za to wiadomo,że jak zachorujesz ty to państwo łaskawie ci pozwoli wypłacić część składanych środków. Trzeba też przypomnieć iż w systemie OFE składki pochodziły ze skladek emerytalnych nie będących de facto pieniędzmi uszczuplającymi pensję,tu zaś tak będzie,bo pensja zostanie najpierw oskładkowana,a na końcu z pensji netto zostanie odjęta składka na PPK ,która finalnie pomniejszy miesięczny zarobek....Podsumowując - wolę sam lokować swoje pieniążki,przynajmniej wiem na ile czasu,jaki procent i mogę je wybrać kiedy będę chciał ....
...
Następna strona