Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zmiany dotyczące emerytur już jutro. Prezydent zapowiedział, że podpisze ustawę

50
Podziel się:

W poniedziałek prezydent ma podpisać ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Jak mówił w wywiadzie dla money.pl PPK - oprócz dodatkowego zabezpieczenia emerytalnego dla obywatela - stworzą nowe koło zamachowe dla polskiej gospodarki.

Zmiany dotyczące emerytur już jutro. Prezydent zapowiedział, że podpisze ustawę
(Paweł Supernak)

- Jestem gotowy podpisać ustawę o PPK i prawdopodobnie zaraz po przyjeździe do Warszawy to zrealizuję - stwierdził w rozmowie z money.pl prezydent Andrzej Duda - Termin konstytucyjny 21 dni, który mam na to, upływa w poniedziałek - dodał.

Jak informowaliśmy w money.pl, PPK to w zasadzie długoterminowy program oszczędnościowy. Dla każdego chętnego i pracującego Polaka. Rząd na każdym kroku podkreśla, że pracownicze plany kapitałowe nie mają nic wspólnego z systemem emerytalnym. Jednak nie ma wątpliwości, że cel mają jeden - sprawić, że Polacy będą mieli więcej pieniędzy na starość.

Prezydent dodał, że w czwartek spotkał się z przedstawicielami dużych polskich firm i pytał o PPK. - W zasadzie wszyscy oceniali to jako rozwiązanie korzystne. Oczywiście mając świadomość, że część kosztów będzie obciążała pracodawców - zdradził.

Andrzej Duda stwierdził, że jeśli projekt zostanie dobrze zrealizowany, powinien przynieść korzyści i gospodarce, i pracownikom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(50)
Tak to się sk...
5 lata temu
Jak się nazbiera odpowiednia suma to się PPK znacjonalizuje , i wymyślimy następną bajeczkę dla naiwnych rodaków .
fm
5 lata temu
Jeszcze nie podpisane a już na taśmach z KNFu był wątek, że zamierzają to znacjonalizować/ ukraść. Ile by Polacy nie zarobili kasy to politycy ZAWSZE nam to ukradną i zmarnują.
emerytka54
5 lata temu
Smutny jest los polskich emerytów. Emerytura zawsze była i jest łakomym kąskiem do zagospodarowania na "potrzeby wyższych celów". Skoro tak dużo "robi" się dla emerytów, to proszę zająć się wreszcie pieniędzmi z funduszy OFE, które zniknęły z kont emerytów. Czas wreszcie raz i dobrze przeliczyć emerytury, które zostały wyliczone z OFE. Skoro pieniądze z OFE emeryci przekazali na konta ZUS , to proszę wrócić do rocznika 53, 54, 55 i przeliczyć ponownie emerytury. Nie "po nowemu z OFE 80 %" a 20 % "po staremu", tylko 100 % po staremu, skoro pieniądze emeryci z OFE przekazali do ZUS. Różnice są bardzo duże w naliczaniu a pieniędzy z OFE niestety na kontach emerytów nie ma. Czas od tego tematu powrócić.
OLEK
5 lata temu
w d....niech sobie wsadza te PPK
j123
5 lata temu
Ale skaczą na KASĘ!!!!!!!!!!!!.
...
Następna strona