Notowania

ppk
18.11.2018 17:14

Zmiany dotyczące emerytur już jutro. Prezydent zapowiedział, że podpisze ustawę

W poniedziałek prezydent ma podpisać ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Jak mówił w wywiadzie dla money.pl PPK - oprócz dodatkowego zabezpieczenia emerytalnego dla obywatela - stworzą nowe koło zamachowe dla polskiej gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paweł Supernak)

- Jestem gotowy podpisać ustawę o PPK i prawdopodobnie zaraz po przyjeździe do Warszawy to zrealizuję - stwierdził w rozmowie z money.pl prezydent Andrzej Duda - Termin konstytucyjny 21 dni, który mam na to, upływa w poniedziałek - dodał.

Jak informowaliśmy w money.pl, PPK to w zasadzie długoterminowy program oszczędnościowy. Dla każdego chętnego i pracującego Polaka. Rząd na każdym kroku podkreśla, że pracownicze plany kapitałowe nie mają nic wspólnego z systemem emerytalnym. Jednak nie ma wątpliwości, że cel mają jeden - sprawić, że Polacy będą mieli więcej pieniędzy na starość.

Prezydent dodał, że w czwartek spotkał się z przedstawicielami dużych polskich firm i pytał o PPK. - W zasadzie wszyscy oceniali to jako rozwiązanie korzystne. Oczywiście mając świadomość, że część kosztów będzie obciążała pracodawców - zdradził.

Andrzej Duda stwierdził, że jeśli projekt zostanie dobrze zrealizowany, powinien przynieść korzyści i gospodarce, i pracownikom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ppk, Andrzej Duda, emerytury, wiadomości, gospodarka, porady, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-11-2018

babcia61tak jest ,,koło zamachowe dla gospodarki polskiej,,? zabrać ludziom pieniądze pod pozorem lepszej przyszłości i wpompować w gospodarkę, a potem niech … Czytaj całość

18-11-2018

ak001Jasne - będzie co przygarnąć, gdy budżet padnie, tak jak te nieszczęsne "filary"

18-11-2018

AndrzejA dlugopis dalej podpisuje jarkowe pomysly I udaje ze to jego inicjatywa andrzeju niepal glupa wszyscy wiemy ześ tylko długopis

Rozwiń komentarze (50)