Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany dotyczące emerytur już jutro. Prezydent zapowiedział, że podpisze ustawę

50
Podziel się

W poniedziałek prezydent ma podpisać ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Jak mówił w wywiadzie dla money.pl PPK - oprócz dodatkowego zabezpieczenia emerytalnego dla obywatela - stworzą nowe koło zamachowe dla polskiej gospodarki.

Zmiany dotyczące emerytur już jutro. Prezydent zapowiedział, że podpisze ustawę
(Paweł Supernak)
bDeGdhBx

- Jestem gotowy podpisać ustawę o PPK i prawdopodobnie zaraz po przyjeździe do Warszawy to zrealizuję - stwierdził w rozmowie z money.pl prezydent Andrzej Duda - Termin konstytucyjny 21 dni, który mam na to, upływa w poniedziałek - dodał.

Jak informowaliśmy w money.pl, PPK to w zasadzie długoterminowy program oszczędnościowy. Dla każdego chętnego i pracującego Polaka. Rząd na każdym kroku podkreśla, że pracownicze plany kapitałowe nie mają nic wspólnego z systemem emerytalnym. Jednak nie ma wątpliwości, że cel mają jeden - sprawić, że Polacy będą mieli więcej pieniędzy na starość.

bDeGdhBz

Prezydent dodał, że w czwartek spotkał się z przedstawicielami dużych polskich firm i pytał o PPK. - W zasadzie wszyscy oceniali to jako rozwiązanie korzystne. Oczywiście mając świadomość, że część kosztów będzie obciążała pracodawców - zdradził.

Andrzej Duda stwierdził, że jeśli projekt zostanie dobrze zrealizowany, powinien przynieść korzyści i gospodarce, i pracownikom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDeGdhCa
KOMENTARZE
(50)
babcia61
2 lata temu
tak jest ,,koło zamachowe dla gospodarki polskiej,,? zabrać ludziom pieniądze pod pozorem lepszej przyszłości i wpompować w gospodarkę, a potem niech nas pocałują w głębokie poważanie?
ak001
2 lata temu
Jasne - będzie co przygarnąć, gdy budżet padnie, tak jak te nieszczęsne "filary"
Andrzej
2 lata temu
A dlugopis dalej podpisuje jarkowe pomysly I udaje ze to jego inicjatywa andrzeju niepal glupa wszyscy wiemy ześ tylko długopis
bDeGdhCb
kris
2 lata temu
Nie wierzę w żadne słowa, które wypowiada ten facet. Obiecał emeryturę po 40. przepracowanych latach. I co? Nic. Swoją wątpliwą postawą dał przykład, jak łatwo zrobić z gęby cholewę.
Trzeżwy
2 lata temu
Nie jestem pracodawcą,tylko pracownikiem niemniej oburza mnie narzucanie pracodawcy obowiązkowego haraczu na zatrudnianego pracownika.Przecież to finalnie doprowadzi do drastycznego zwiększenia kosztów pracy i może doprowadzić do zwalniania pracowników lub ich wysyłanie na samozatrudnienie,bądż w ogóle zacznie się zamykanie i przenoszenie firm z tego PiS -owskiego kołchozu.W końcu - czytałem ten projekt i jest to cwaniacki projekt państwa którzy najpierw zabiorą cześć z pensji pracownika jeśli się na to zgodzi,drugą część ustawowo narzucą pracodawcy.Nikt nie wie gdzie te pieniądze będą inwestowane,na jaki procent(na pewno nie na równy procentom z lokat),za to wiadomo,że jak zachorujesz ty to państwo łaskawie ci pozwoli wypłacić część składanych środków. Trzeba też przypomnieć iż w systemie OFE składki pochodziły ze skladek emerytalnych nie będących de facto pieniędzmi uszczuplającymi pensję,tu zaś tak będzie,bo pensja zostanie najpierw oskładkowana,a na końcu z pensji netto zostanie odjęta składka na PPK ,która finalnie pomniejszy miesięczny zarobek....Podsumowując - wolę sam lokować swoje pieniążki,przynajmniej wiem na ile czasu,jaki procent i mogę je wybrać kiedy będę chciał ....
Najnowsze komentarze (50)
Tak to się sk...
2 lata temu
Jak się nazbiera odpowiednia suma to się PPK znacjonalizuje , i wymyślimy następną bajeczkę dla naiwnych rodaków .
fm
2 lata temu
Jeszcze nie podpisane a już na taśmach z KNFu był wątek, że zamierzają to znacjonalizować/ ukraść. Ile by Polacy nie zarobili kasy to politycy ZAWSZE nam to ukradną i zmarnują.
emerytka54
2 lata temu
Smutny jest los polskich emerytów. Emerytura zawsze była i jest łakomym kąskiem do zagospodarowania na "potrzeby wyższych celów". Skoro tak dużo "robi" się dla emerytów, to proszę zająć się wreszcie pieniędzmi z funduszy OFE, które zniknęły z kont emerytów. Czas wreszcie raz i dobrze przeliczyć emerytury, które zostały wyliczone z OFE. Skoro pieniądze z OFE emeryci przekazali na konta ZUS , to proszę wrócić do rocznika 53, 54, 55 i przeliczyć ponownie emerytury. Nie "po nowemu z OFE 80 %" a 20 % "po staremu", tylko 100 % po staremu, skoro pieniądze emeryci z OFE przekazali do ZUS. Różnice są bardzo duże w naliczaniu a pieniędzy z OFE niestety na kontach emerytów nie ma. Czas od tego tematu powrócić.
OLEK
2 lata temu
w d....niech sobie wsadza te PPK
j123
2 lata temu
Ale skaczą na KASĘ!!!!!!!!!!!!.
Roman
2 lata temu
Czy przypadkiem już coś takiego nie było?. Pracownicy zbierali kasę ,która w cudowny sposób znikła. Bo banki zostały sprzedane kolesiom miliarderom za złotówkę.
no
2 lata temu
to dobry kierunek ale pamietac trzeba by nie skończył jak poprzedni pomysł co to emeryci mieli w ciepłych krajach odpoczywać a na chleb nie mieli bo tusk tak gospodarzył ,że emerytur nie podnoszono chyba mże o pare groszy -- płakac sie chce na taki system , niech teraz zadziała to słusznie i przyniesie dochody emerytom i łapy precz od oszczędnoąci z tego kapitału !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gax
2 lata temu
Kolejny skok na kasę..
bDeGdhBT
Oczywista -oc...
2 lata temu
I tak rozkradna ten kraj do cna
Temida
2 lata temu
A Wieslawowi K pijanemu kierowcy radnemu i swojemu wojkowi tez podpisze ulaskawienie???
Bronek
2 lata temu
Niech sobie to cale ppk w d...pe wsadza od razu sie wypisuje. Nie mam zamiaru byc skarbonka dla rzadu
sgdsdg
2 lata temu
Była już kiedyś książeczka PKO
Ksenia
2 lata temu
To jest grubo szyte przeciwko pracownikom. Nawet nie obligacje skarbowe. Mądry w to nie wejdzie. Ludzie dawali złoto z domu , obrączki ślubne i zaręczynowe żeby Polskę ratować- a co się z tym skarbem stało , gdzie jest ? OFE- śmiechu warte. A kto ukradł milion ten się śmieje. Po czym wyjeżdża do kraju antenatów. Pracownicze ? T.zn. na wielką skalę. Nie dobrowolne OFE, ale totalne coś tam.
CzochrajDudaj...
2 lata temu
A jaką mam gwarancję, że będę mieć wyższą emeryturę za 30 lat?