Notowania

Zmiany kadrowe w RUCH S.A. Miłosz Szulc prezesem zarządu

Ruch S.A.realizuje kolejne postanowienia planu restrukturyzacji. Rada Nadzorcza powołała nowych członków zarządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateusz Madejski)

Rada Nadzorcza RUCH S.A. w restrukturyzacji zdecydowała o wzmocnieniu Zarządu Spółki menedżerami z wieloletnim doświadczeniem w obszarach logistyki, dystrybucji i sprzedaży. To efekt przyjętego planu restrukturyzacji Spółki, która wchodzi w kolejny etap działań naprawczych – czytamy w komunikacie.

W poniedziałek 17 grudnia Rada Nadzorcza powierzyła Miłoszowi Szulcowi prace nad nową strategią i strukturą kolportażu prasy. Funkcję Prezesa Zarządu RUCH S.A. w restrukturyzacji będzie pełnił od 1 stycznia 2019 r. Robert Wardak złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu RUCH S.A. w restrukturyzacji po tym, jak skutecznie przeprowadził Spółkę przez etap negocjacji z wierzycielami i kontrahentami oraz rozmów z potencjalnymi inwestorami.

Szulc przedstawiony jest jako menedżer z wieloletnim doświadczeniem, który specjalizuje się w opracowywaniu i realizacji planów restrukturyzacyjnych oraz formułowaniu i wdrażaniu strategii restrukturyzacyjnych. Bezpośrednio przed nominacją do Zarządu RUCH S.A. w restrukturyzacji Miłosz Szulc był wiceprezesem ds. finansowych w H. Cegielski Poznań S.A., gdzie odpowiadał za reorganizację pionu finansowego oraz opracowanie nowego planu biznesowego spółki.

Rynek mieszkaniowy czeka spowolnienie

Logistyką oraz dystrybucją prasy w RUCH S.A. w restrukturyzacji zajmie się Tomasz Swat. Posiada on ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu procesami i zasobami ludzkimi w firmach kurierskich. Zajmował stanowiska w strukturach operacyjnych i sprzedażowych. Uczestniczył w planowaniu i wdrażaniu systemów logistycznych i dystrybucyjnych. Obowiązki Członka Zarządu w RUCH S.A. objął bezpośrednio po nominacji.

Obszar sprzedaży detalicznej Rada Nadzorcza powierzyła Piotrowi Regulskiemu. Do 31 grudnia br. Piotr Regulski będzie pełnił również funkcję p.o. Prezesa Zarządu Spółki. Regulski jest specjalistą w zakresie zarządzania strategicznego. Współpracował z firmami z branży usługowej, produkcyjnej i nowych technologii w kraju i za granicą. Do 2017 roku związany był z Grupą Impel, największą w Polsce grupą specjalizującą się w obsłudze procesów biznesowych i pomocniczych.

Ufam, że z tak wzmocnionym Zarządem RUCH ma szansę przetrwać i dalej prężnie się rozwijać, wypełniając tym samym misję społeczną kolportażu prasy – podsumowuje Seweryn Kowalczyk, Przewodniczący Rady Nadzorczej RUCH S.A. w restrukturyzacji.

Jednocześnie Marek Podstawa, dotychczasowy Wiceprezes Zarządu, został odwołany z funkcji, z kolei Bogumiła Rak, Członek Zarządu, złożyła rezygnację z pełnienia swoich obowiązków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ruch, restrukturyzacja, ruch sa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-12-2018

AnnaI co nam dadzą nowe nazwiska ,skoro i tak nasze punkty już "leżą" i raczej się nie odbijemy nie mając już miesiąc i dłużej codziennej prasy

01-09-2019

OloCzy już wszystkie budynki sprzedali? Czy jeszcze coś zostało z tego co tak mozolnie budowali ich poprzednicy herbst w Warszawie, a kuraś w Gdańsku?

01-09-2019

MirekA co zrobili z ogromnym majątkiem tej firmy złodzieje? Zasilil prywatną kasę ?

Rozwiń komentarze (4)