Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE
Średnie pensje rosną w skali roku; ale dwa ostatnie miesiące to spadki

Zmiany w PKO BP. Bank może zwolnić ponad 800 osób

Zmiany w PKO BP. Bank może zwolnić ponad 800 osób

Fot. PKO BP

Szykują się zmiany w największym banku działającym na rynku polskim. PKO BP może zwolnić nawet 836 osób. W rozmowie z money.pl, biuro prasowe banku tłumaczy jednak, że nie jest to liczba osób, które dostaną wypowiedzenia.

PKO BP zgłosiło do warszawskiego urzędu pracy zamiar zwolnienia maksymalnie 836 osób. Biuro prasowe w rozmowie z money.pl wyjaśnia, że co roku instytucje finansowe są zobowiązane do przekazywania do urzędów pracy informacji na temat maksymalnej liczby osób, jaka może być zwolniona.

- Jest to maksymalna liczba osób, która może stracić pracę. Nie oznacza to jednak liczby osób, które dostaną wypowiedzenia. Dla większości osób bank będzie miał propozycje zatrudniania na zmienionych warunkach. Zwolnienia będą zatem w większości przypadków wynikiem nieprzyjęcia przez pracowników nowych warunków pracy. Przyczyny i liczba zwolnień pracowników (z przyczyn ich niedotyczących) zostały skonsultowane z zakładowymi organizacjami związkowymi - komentuje dla money.pl biuro prasowe PKO BP.

Zmiany dla pracowników dotyczą zakresu obowiązków, miejsca pracy, a w zależności od stanowiska, również wynagrodzenia. - PKO Bank Polski na bieżąco dostosowuje zatrudnienie do aktualnych potrzeb biznesowych i planów rozwojowych. Związane jest to z wdrażaniem zmian organizacyjnych, w tym centralizacji funkcji i procesów, dostosowywaniem zatrudnienia do zmian w procesach realizowanych w poszczególnych jednostkach organizacyjnych banku oraz z wdrażaniem nowych technologii. Oznacza to zarówno tworzenie nowych stanowisk, ich przekształcanie lub przemieszczanie - dodaje biuro prasowe.

Na koniec 2014 roku w PKO BP pracowało 25 927 osób, a w całej grupie kapitałowej 29 032 osób. Aktualnie w banku PKO BP jest 26 058 etatów.

Czy bankowcy faktycznie zarabiają za dużo?

Tak
Nie

dziękujemy za oddanie głosu

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Nadchodzą trudne czasy dla banków

Zwolnienia w bankach w przyszłym roku mogą mieć miejsce ze względu na planowane wprowadzenie podatku bankowego. Według projektu ustawy, stawka obciążenia ma wynosić 0,0325 proc. w skali miesiąca, co daje roczną stopę na poziomie 0,39 proc. Podatek ma obowiązywać od lutego przyszłego roku.

Banki tracą również na rekordowo niskich stopach procentowych. Dotyczy to udzielanych przez nich kredytów, ponieważ ich oprocentowanie nie może być wyższe niż czterokrotność stopy lombardowej NBP. Aktualnie jest to 10 procent.

 

 

 

 

W niektórych przypadkach może oznaczać redukcję etatów, przy czym dla większości osób Bank będzie miał propozycje zatrudniania na zmienionych warunkach. Zwolnienia będą zatem w większości przypadków wynikiem nieprzyjęcia przez pracowników nowych warunków pracy. Przyczyny i liczba zwolnień pracowników z przyczyn ich niedotyczących zostały skonsultowane z zakładowymi organizacjami związkowymi.

Pracownicy zwalniani w omawianym trybie objęci są pakietami osłonowymi.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
gosciu
77.253.252.* 2016-02-07 17:39
ciekawe ilu zwolnia nierobow na stanowiskach kierowniczych?pewnie zaczna od tych na dole co musza sie tlumaczyc klientom z beznadziejnych produktow ktore wciskaja ludzia.
Edyta77
87.116.198.* 2016-02-06 14:15
...Dla większości osób bank będzie miał propozycje zatrudniania na zmienionych warunkach. Zwolnienia będą zatem w większości przypadków wynikiem nieprzyjęcia przez pracowników nowych warunków pracy. ......ha ha czyli dostanie pracownik przeniesienie do oddziału gdzies w Polsce 80 km od domu i jak sie nie zgodzi to juz jest powód do zwolnienia w tym banku pracownika traktuje sie jak w obozie koncentracyjnym kazdy ma nadany numer i po tym numerze jest roliczany ile sprzedał i dlaczego tak mało nie wazne ze klient chce lokate normalna musisz mu wcisnać taka na której napewno straci bo jak nie do dostaniesz op.....od dyrektora i zastraszanie ze cie zwolnia jak do jutra nie wciszniesz klientowi jakiegos badziewia przepraszam produktu ryzykownego na którym niedosc ze nie zarobi to moze stracic , nikt sie tym nie interesuje a pracownicy na tabletkach uspokajajacych chodza do pracy......
Rrrr961
66.102.9.* 2016-01-12 21:40
Czy ktoś kiedyś zastanowił się czy to zgodne z prawem żeby pracodawca nakazywal pracownikowi żeby ten sprzedawal zgodnie z wyznaczonym celem i na dodatek wmawia mu ze jak tego nie robi to zwolnienie go czeka Halo po drugiej stronie Klient przychodzi i sam lokuje chce pożyczkę a nie on ze stabilny procent chociaż mały A ty musisz mu fundusz bo Dyrektor Cię zje. .. jak .... ale nie trzeba tak pokierowac klientem żeby wzbudzić w nim potrzebę posiadania kredytu .... takie bajki ...
Zobacz więcej komentarzy (168)