Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany w Polnordzie. Dariusz Krawczyk odwołany ze stanowiska prezesa

3
Podziel się

Dariusz Krawczyk został odwołany ze stanowiska prezesa spółki Polnord. Decyzję podjęła rada nadzorcza Polnordu.

Zmiany w Polnordzie. Dariusz Krawczyk odwołany ze stanowiska prezesa
(MAREK WISNIEWSKI/Puls Biznesu/FORUM)
bDmPbrhN

W komunikacie dotyczącym zmian w zarządzie spółka poinformowała, że do zarządu - do czasu wybrania nowego - oddelegowani zostali Marcin Mosza (będzie wykonywał obowiązki prezesa) oraz Piotr Woźniak (będzie wykonywał obowiązki członka zarządu).

Zobacz: *Problemy z realizacją Mieszkania plus. *

bDmPbrhP

Krawczyk zarządzał Polnordem od lutego 2016 roku. Portal wnp.pl podaje, że wcześniej był prezesem takich spółek, jak Expandia Finance Polska, PSE-Centrum, Synthos, Energetyka Dwory oraz Ciech. Ponadto zajmował stanowiska dyrektorskie w takich spółkach jak PKO BP czy PKN Orlen.

Deweloperska firma Polnord jest - jak pisał przed kilkoma dniami "Puls Biznesu"- biznesowym dzieckiem Ryszarda Krazuego z czasów poprzedniej hossy. W końcu 2015 r. doszło w nim jednak do poważnych przetasowań w akcjonariacie. Ze spółki wycofywał się wtedy pogrążony w długach Prokom Investments, wehikuł inwestycyjny Ryszarda Krauzego.

Obecnie największym akcjonariuszem Polnordu jest TFI PZU (11,3 proc.), a pozostali znaczący to: Aegon OFE (7,6 proc.), Nationale-Nederladen OFE (7,4 proc.), PKO BP (7,2 proc.), BGK (6,4 proc.), Hanapeta Holdings (5,5 proc.) i Briarwood Capital Partner (5 proc.).

bDmPbrhV

Według informacji "PB" cypryjska Hanapeta Holdings, która z 5,5-procentowym udziałem w akcjonariacie ujawniła się pod koniec czerwca 2018 r., zażądała zwołania walnego zgromadzenia Polnordu w sprawie zmian w radzie nadzorczej. -- Prowadzimy rozmowy z innymi znaczącymi akcjonariuszami na temat składu rady nadzorczej, który najlepiej reprezentowałby interes spółki, a więc i wszystkich akcjonariuszy -- powiedział Henry Gabay, który podpisał się jako pełnomocnik Hanapety pod wnioskiem o zwołanie walnego.

Walne zgromadzenie ma się odbyć 11 września.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDmPbrhW
bDmPbriq
nieruchomości
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(3)
Baca
2 lata temu
Ten się już nachapał należy zatem wsadzić na to stanowisko nowego PISOWCA aby sie dorobił i troche przeznaczył z tych kolosalnych nuposażeń na jedyna słuszna partie oszustów =cwaniaków i cyników=???
psychiatra
2 lata temu
średnio dwa lata potrzebuje na diagnozę choroby psychicznej
BMF
2 lata temu
I co teraz bedzie ???!!!
bDmPbrir