Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zniesienie roamingu w UE? To pomysły KE

0
Podziel się:

Michał Boni chwali pomysły Jose Manuela Barroso dotyczące agendy cyfrowej i stworzenia jednolitego rynku cyfrowego.

Zniesienie roamingu w UE? To pomysły KE
(Stawinski/Reporter)

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, z zadowoleniem przyjął dzisiejszą prezentację pakietu telekomunikacyjnego Neelie Kroes i deklarację Jose Manuela Barroso, dotyczącą agendy cyfrowej i stworzenia jednolitego rynku cyfrowego.

- _ Zaproponowane przez Komisję Europejską zmiany są dla Polski bardzo ważne _ - powiedział minister Boni. - _ Pozwolą na uproszczenie regulacji i ograniczenie obciążeń biurokratycznych tak, aby operatorzy mogli oferować usługi krajom UE na podstawie jednej notyfikacji w swoim kraju członkowskim _ - podkreślił minister.

Zdaniem Boniego, zaproponowane przez Komisję Europejską rozwiązania, zapewnią większą koordynację europejską w zakresie częstotliwości. Bardzo ważnym postulatem jest także stopniowe zniesienie roamingu od połowy 2014 roku i rezygnacja z pobierania opłat za połączenia przychodzące.

- _ Ważne jest też uproszczenie języka umów. Wszelkie zmiany muszą być powiązane z ochroną danych osobowych i prywatności w sieci _- podkreślił minister.

Minister Michał Boni podkreślił, że założenia przedstawione dziś przez Jose Manuela Barroso są zgodne z postulatami, które MAC chce przedstawić na Radzie 24 października.

Czytaj więcej w Money.pl
TP SA przejmuje operatora komórkowego Drugi kwartał nie był najlepszy dla Telekomunikacji Polskiej. Spółka odnotowała słabe wyniki finansowe. Teraz przejmuje PTK Centertel.
Ericsson inwestuje 800 mln euro w chmurę Firma ma zamiar wybudować trzy globalne centra nowych technologii. Dwa z nich będą się mieścić w Szwecji, jedno w Kanadzie.
Michał Boni dla Money.pl: Mam swoje zdanie na temat OFE Minister ma odrębne pomysły na temat reformy systemu emerytalnego.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)